Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Americké akcie zažijí prudký propad, pokud nebudu opět zvolen, varuje Trump

Donald Trump
Donald Trump
Foto: NASA

Donald Trump dnes varoval, že americké akcie zažijí prudký propad, pokud nebude v listopadu znovu zvolen prezidentem Spojených států. Uvedl rovněž, že jeho administrativa v dohledné době oznámí snížení daní pro střední třídu.

Americký prezident podle agentury Reuters během návštěvy Indie řekl představitelům podnikatelského sektoru, že akcie v případě jeho znovuzvolení výrazně posílí. "Pokud nezvítězím, uvidíte propad, jaký jste ještě nikdy neviděli," dodal.

Trump dnes rovněž upozornil, že blížící se prezidentské volby v USA brzdí růst americké ekonomiky, která je největší na světě. Prohlásil, že "pokud bude zvolena špatná osoba, všechno se zastaví" a nezaměstnanost se zvýší, napsala agentura AP.

Americké ministerstvo obchodu koncem ledna oznámilo, že hrubý domácí produkt (HDP) Spojených států se vloni zvýšil o 2,3 procenta. Hospodářský růst tak byl nejpomalejší od roku 2016 a druhý rok za sebou nesplnil tříprocentní cíl Trumpovy administrativy.

Míra nezaměstnanosti ve Spojených státech se v lednu mírně zvýšila na 3,6 procenta. V prosinci činila 3,5 procenta, což představuje nejnižší úroveň za půl století.

Témata:  Donald Trump akcie USA

Aktuálně se děje

30. května 2024 17:27

28. května 2024 12:00

28. května 2024 11:21

Inflace ve střední Evropě opět ožívá. Do konce roku vzroste nad cílové hodnoty centrálních bank

Poslední údaje dokazují, že ve střední Evropě opět dochází k růstu inflace. Po zveřejnění posledních údajů za duben, kdy inflace rostla v Česku, Polsku i Maďarsku, analytici z Allianz Trade očekávají, že inflace poroste po zbytek letošního roku a zvýší se nad cílové hodnoty centrálních bank. Dle prognózy by celková hodnota inflace za rok 2024 měla dosáhnout 3,7 % v Česku, 4,6 % v Polsku a 4,8 % v Maďarsku.

Zdroj: Marie Dvořáková

Další zprávy

Tomáš Ručka, odborník na automobilový průmysl

Rozhovor

Elektromobily a politika: Probuzení Evropy z ekologického snu?

Evropský parlament plánuje zákaz spalovacích motorů do roku 2035, ale automobilky couvají. Proč se někteří výrobci vrací k tradičním spalovacím motorům a co to znamená pro budoucnost automobilového průmyslu? S Tomášem Ručkou, motoristickým novinářem a milovníkem automobilů, rozebíráme ekonomické a ekologické aspekty výroby a provozu elektromobilů, jejich dopady na spotřebitele a průmysl.