Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Pracujících ve věku do 40 let ubývá

Ilustrační fotografie
Ilustrační fotografie
Foto: Pixabay

Zaměstnanost se v prvním čtvrtletí zvýšila o 89 tisíc osob. Dosáhla 5,26 miliónu.

Pracujících ve věku do 40 let meziročně ubylo o 37 tisíc. Na druhé straně se zvýšil počet pracujících ve věku od 40 do 54 let a výrazně také starších 60 let.

Nezaměstnaných bylo v prvním kvartálu 129,8 tisíce, meziročně o bezmála 55 tisíc méně. „Míra nezaměstnanosti se meziročně snížila prakticky ve všech regionech, stagnovala jen v kraji Královéhradeckém. Nejvyšší byla míra nezaměstnanosti v Moravskoslezském a Ústeckém kraji. Nejnižší pak na jihu Čech, v Plzeňském kraji a v Praze,“ upřesňuje Dalibor Holý, ředitel odboru statistiky trhu práce ČSÚ. Audiozáznam vyjádření naleznete v příloze.

Témata:  zaměstnanci zaměstnavatelé lidé

Aktuálně se děje

17. července 2024 15:29

12. července 2024 20:18

11. července 2024 12:43

Léto přináší nejen vysněné dovolené, ale i více dopravních nehod

Léto je tady a s ním i doba vytoužených dovolených. Pro mnoho Čechů to znamená sbalit kufry, naložit auto a vyrazit na cestu za sluncem do jihoevropských destinací. To výrazně ovlivňuje provoz na českých dálnicích a silnicích 1. třídy, zejména na jižních tazích. Bohužel, s intenzivnější dopravou v tomto období roste i počet dopravních nehod. Podle analýzy Portálu nehod totiž na komunikacích směřujících na jih České republiky v době prázdnin naroste počet nehod oproti průměru celého roku o 20 %.

Zdroj: Marie Dvořáková

Další zprávy