Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Papadimos: Eurobondy by mohly pomoci překonat krizi

Řecký premiér Lukas Papadimos uvedl, že eurobondy by mohly pomoci snížit dluh Řecka a eurozóně překonat finanční krizi Evropě. Informovala o tom v úterý agentura Reuters.

"Eurobondy nebo podobné nástroje by mohly poskytnout prostředky na překonání krize," řekl Papadimos po jednání s šéfem Eurogroup a lucemburským premiérem Jean-Claude Junckerem.

Papadimos zopakoval, že všechny tři strany jeho vlády národní jednoty musí předložit písemnou záruku pro mezinárodní věřitele Řecka, že se zavazují k reformám s cílem zajistit, že získají další tranši podpory.

Papadimos dále řekl, že očekává, že vedení stran svou povinnost splní a problém bude vyřešen do konce tohoto měsíce.

Témata:  EU krize

Související

Aktuálně se děje

13. července 2026 17:01

Půjčka pro podnikatele: kdy se vyplatí sáhnout po rychlém řešení?

Podnikání je přesně o tom – o schopnosti reagovat rychle. Jenže rychlost stojí peníze, a peníze ne vždy přijdou ve chvíli, kdy je nejvíc potřeba. Znám to z vlastní zkušenosti: faktura odešla, ale peníze na účtu nejsou. Dodavatel čeká, nájemné se blíží a zákazník ještě nezaplatil. V takové chvíli půjčka pro podnikatele přestává být tabu a stává se čistě praktickým nástrojem.

Zdroj: Komerční článek

Další zprávy

Donald Trump

Komentář

Trumpovi spojenci míří na miliardy ze světového fotbalu. Spor FIFA a UEFA se vyostřuje

Plán mezinárodní fotbalové asociace FIFA prodat soukromým investorům až dvacetiprocentní podíl ve společnosti, která bude soustřeďovat komerční práva na mistrovství světa a další soutěže, dává z čistě finančního hlediska smysl. Z pohledu „správy“ světového fotbalu, transparentnosti a oddělení politické a ekonomické moci však skýtá značná rizika.