K poskytování služeb, cílení reklam a analýze návštěvnosti využíváme soubory cookie. Používáním webu s tímto vyjadřujete souhlas. Další informace

První den EET: Kolaps nenastal

Dnes o půlnoci začala platit povinnost EET pro provozovatele ubytovacích a gastro služeb. Dle odhadů téměř polovina těch, kterých se to týká, nemá ještě nastavený potřebný systém. Nyní vše na poslední chvíli dohání.

Diskuse: 0

Placení, tržby, ilustrační foto
reklama
Nové informace o Clooneyho nehodě! Má štěstí, že žije! - anotační obrázek
Nové informace o Clooneyho nehodě! Má štěstí, že žije!

Zatím EET neprovázejí žádné vážnější technické komplikace, pouze doba odezvy serveru se zdvojnásobila, viz. http://hlidaceet.cz/. Nicméně celé spuštění EET bylo do poslední chvíle napínavé. Například se objevily nejasnosti kolem náležitostí účtenek. Některé systémy musely dělat narychlo úpravy nebo jejich uživatelé musí tisknout dvě účtenky.

Náš pokladní  systém Shoptet Pokladna to má od začátku nastavené tak, že účtenka obsahuje všechny potřebné informace. O výjimkách týkající on-line plateb v e-shopech, zatím nebylo rozhodnuto. Vzhledem k rozdílným názorům naší politické reprezentace, nemusí tento pozměňovací návrh projít. Do března je ještě daleko, tak se nechme překvapit,“ komentuje aktuální situaci Miroslav Uďan, CEO společnosti Shoptet.

 

Diskuze: První den EET: Kolaps nenastal

Přidejte svůj názor

Počet komentářů: 0, Buďte první Vložte komentář

Související:

reklama

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Zobrazit: mobil | klasicky