Kupte si uhlí na zimu už teď. Na podzim se bude zdražovat

Ačkoli je léto v plném proudu, právě teď je ideální doba myslet na zimu. Podle odborníků je nyní uhlí dost. Během následujících měsíců se vše může změnit a zřejmě podraží.

Ilustrační fotografie
reklama

Minulou zimu se uhlí prodávalo po troškách. Distributoři si museli vést mnohostránkové pořadníky zájemců, kdo si objednal uhlí v září, dostal ho klidně až v prosinci.

Domácnosti nákup uhlí nechávaly na poslední chvíli. Letos by se situace mohla opakovat, poptávka je zatím mizivá. "Očekávám, že až se rozjedou ty střední kotelny, větší, hlavně ten ořech 2, se kterým byl loni největší problém, tak zase bude nedostatek," řekl TV Nova prodejce Jan Heřmánek.

Podle mluvčí Severní energetické je zatím tohoto nejžádanějšího druhu (Ořech 2) ve všech velkoskladech dostatek. "Je za zvýhodněné ceny, ale od října se bude zdražovat," upozorňuje ale Gabriela Sáričková Benešová.

Mimo sezónu se teď ořech dvojka prodává průměrně za 265 korun. Loni to bylo o tři koruny více. Od září by ale cena měla začít stoupat a dostat se až ke hranici 300 korun za metrák.

Témata: uhlí

Doporučujeme

Související:

Fokus
Aktuálně
Doporučujeme
Zobrazit: mobil | klasicky