Zájem o zimní pneumatiky vrcholí, zdražily až o pětinu

Zájem o zimní pneumatiky na internetu prudce vzrostl, zdražily až o 20 procent. Vyplývá to z dat internetového srovnávače Heureka.cz, která portál ve středu zveřejnil.

660

Vrchol zájmu se přitom očekává v následujících dvou týdnech. Důvodem je mimo jiné plošné zavedení povinnosti používat zimní pneumatiky od 1. listopadu 2011.

„Zvýšený zájem o zimní pneu lze sledovat již od začátku září, vrcholí však v těchto dnech, kdy je ve srovnání s loňským rokem vyšší dokonce o více než 60 procent,“ uvedl Kamil Demuth z internetového srovnávače Heureka.cz.

Zájem o koupi pneumatik na internetu potvrzuje i David Vychytil, ředitel obchodního portálu Aukro.cz: „Už během září se na Aukru prodalo o 63 procent více zimních pneumatik než v loňském roce. Během října počet prodaných pneumatik stoupl dokonce o 108 procent. Je tedy vidět, že řidiči dávají přednost pohodlnému nákupu přes internet a přezutí na zimní pneumatiky nechávají na poslední chvíli.“

Během posledního týdne zimní pneu podle srovnávače zdražily až o 20 procent, a to zejména díky nárůstům vstupních nákladů u výrobců. Další vlnu zdražování avizují někteří výrobci na přelom října a listopadu.

Témata: auta

Související:

reklama
Fokus
Aktuálně
Doporučujeme
Zobrazit: mobil | klasicky