Zlato nabírá na síle. Může za to páteční zpráva z USA

Jedním z trhů, které díky překvapivé páteční zprávě o nezaměstnanosti nejvíce získaly, je zlato, které zaznamenalo další nárůst. Dosáhlo tak první důležité technické hranice na 1 240 USD/unci. Přes noc se na asijských trzích zlato dostalo dokonce až k 1 250 USD/unci, což znamená 50% návrat zpět od masivního květnového odprodeje. Nyní lze očekávat konsolidaci. Dolar oslabil, a to zlato podporuje. Navíc se opět odsunulo datum předpokládaného zvýšení úrokových sazeb v USA. Tento vývoj nahrává investorům do zlata. Informuje Ole Hansen, hlavní komoditní stratég Saxo Bank.

Zlato, ilustrační fotografie
reklama

V květnu jsme viděli, že zatímco investoři do futures a hedgeových fondů se snažili své pozice snižovat, u ETP stále dochází k nákupu. To by mohlo naznačovat, že dlouhodobé investory více znervózňuje skutečnost, že máme biliony dolarů státního dluhu přinášející negativní výnosy, což je v podstatě nutí hledat alternativní produkty. Avšak páteční nárůst zlata zřejmě podpořily právě hedgeové fondy, které podle údajů amerických úřadů za poslední tři týdny snížily své čisté dlouhé pozice o třetinu, což napomohlo spustit reakci fondů, které se po změně nálady v návaznosti na páteční zprávu zoufale snaží dlouhé pozice obnovit.

Kam tedy budeme směřovat nyní? Jak už jsem uvedl, nyní nás zřejmě čeká konsolidace. Dle grafu níže jsme dosáhli důležité technické hranice, což by mohlo naznačovat, že trh možná skutečně dokáže konsolidovat část nedávných zisků. Myslím, že podpora se objeví někde kolem 1 225 nebo 1 230 USD/unci a pokud se dostaneme nad hranici 1 250 USD/unci, pak může trh skutečně začít řešit, zda v nejbližší budoucnosti dosáhneme dalšího maxima.

Témata: zlato
Loading...

Související:

reklama
Fokus
Aktuálně
Doporučujeme
Zobrazit: mobil | klasicky