Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Pendolina budou jezdit do Ostravy každou hodinu

Pendolina budou jezdit do Ostravy každou hodinu

Foto: Radek Sycha, MoneyMAG.cz

České dráhy (ČD) v konkurenčním boji se žlutými vlaky Radima Jančury na trati Praha-Ostrava učinily další krok. Podle čtvrtečních Hospodářských novin nasadí rychlovlaky pendolino ve špičce každou hodinu.

Stane se tak od prosince. Pendolina jsou na trati o 40 minut rychlejší než Jančurovy žluté vlaky. Rozhodnutí bude mít však dopad na jiné tratě. Pendolina tak přestanou jezdit do Brna a Bratislavy. "Musíme se s konkurencí vypořádat našimi zdroji a je jasné, že nové vlaky půjdou primárně tam, kde konkurence je," řekl ředitel ČD Patr Žaluda.

Témata:  vlaky

Související

Aktuálně se děje

24. června 2026 12:15

12. června 2026 21:03

23 bilionů korun: Tak velký může být majetek Elona Muska po ocenění SpaceX

Svět má prvního dolarového bilionáře. Pokud dnešní vstup na burz ocení společnost SpaceX na 1,8 bilionu dolarů, jak se předpokládá, podíl jejího zakladatele Elona Muska získá hodnotu 866 miliard dolarů. Když se připočte jeho majetek v Tesle, jde o 1,1 bilionu dolarů, tedy zhruba 23 bilionů korun (roční HDP ČR je zhruba 9 bilionu). 23 bilionů, to je více, než kolik mají dohromady Larry Page, Sergey Brin, Jeff Bezos a Larry Ellison, kteří spolu s Muskem tvoří pětici světově těch úplně nejbohatších. Pokud by se Musk rozhodl svého zmíněného bohatství postupně zbavit tak, že by utrácel milion dolarů (takřka 21 milionů korun) den co den, zabralo by mu to přes 3000 let.

Zdroj: Lukáš Kovanda

Další zprávy

Ilustrační fotografie

Brigáda v roce 2026: Na těchto chybách můžete zbytečně přijít o peníze

S blížícími se letními prázdninami začínají tisíce studentů, seniorů, rodičů na rodičovské dovolené i dalších zájemců hledat brigády a krátkodobé pracovní příležitosti. Přivýdělek formou dohody zůstává oblíbeným způsobem, jak získat dodatečný příjem, zároveň je však důležité orientovat se v daňových a odvodových pravidlech, která se průběžně mění.