Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Cena paliva: Kde ve vašem kraji natankujete nejlevněji?

Ilustrační fotografie
Ilustrační fotografie
Foto: Mariusz Stankowski, MoneyMAG.cz

Přestože ceny pohonných hmot do aut v minulých dnech lehce stouply, udržují si benzín i nafta poměrně příznivou cenu. My vám poradíme, kde je ve vašem kraji nejlevnější čerpací stanice. Podívejte se na náš přehled benzínek.

Světové ceny ropy klesají, a na cenách benzínu je to znát. Podle údajů statistiků je dnes ropa o skoro polovinu levnější než před rokem. Ceny benzínu a nafty sice na polovinu nespadly, nicméně to by očekával opravdu málokdo. Nicméně poměrně příznivé ceny zůstávají.

Co se průměrných cen v krajích týče, Natural 95 nejlevněji tankují řidiči na silnicích Plzeňského kraje, nejhlouběji do kapsy naopak musejí sáhnout řidiči z Vysočiny. Rozdíl činí dvě koruny. Za motorovou naftu pak nejvíce ušetří obyvatelé plomouckého kraje, nejvíce peněz z peněženek pak vytáhne opět majitelům dieselů z vysočiny. Rozdíl je zde bezmála tři koruny!

Průměrné ceny benzínu a nafty po krajích ZDE.

Podobné je to s rozdílem cen na jednotlivých čerpacích stanicích. Když totiž nemáte ceny v oku a špatně si vyberete, může se vám nákup benzinu nebo nafty prodražit až o několik korun na litr! V nejnižších cenách paliv naopak mezi jednotlivými kraji velké rozdíly nejsou.

Nejlevnější benzín a nafta po krajích ZDE.

Témata:  pohonné hmoty

Související

Aktuálně se děje

20. listopadu 2024 11:28

20. listopadu 2024 11:08

18. listopadu 2024 10:44

Předpověď počasí na noc a úterý 19. listopadu

Přes naše území přejde od západu frontální systém, v noci teplá fronta a večer postupně fronta studená, informuje ČHMÚ.

Zdroj: Marie Dvořáková

Další zprávy

EUR

Špatná zpráva pro euro. Rostoucí ekonomické rozdíly mezi zeměmi ohrožují budoucnost eurozóny

Ekonomické rozdíly mezi zeměmi eurozóny se od jejího vzniku trendově stále zvětšují, a zvláště výrazně potom od roku 2019. Jednotná měna je přitom pro příslušnou měnovou unii přínosná jen tehdy, pokud jsou uvedené rozdíly dostatečně malé a ideálně pokud se jednotlivé země takové unie makroekonomicky sbližují. To právě ovšem není případ eurozóny, jak ve své nové studii dokumentují ekonomové Moritz Pfeifer a Gunther Schnabl z Institutu hospodářské politiky Lipské univerzity.