Stát má nepořádek v pumpách. Neví, kolik jich v Česku vlastně je

Je jich evidováno 7 tisíc, ale možná jich je daleko víc. České čerpací stanice totiž nikdo pořádně neeviduje a úředníci to plánují změnit.

Ilustrační fotografie
reklama

Je v tom pořádný "bordel", nikdo totiž neví, kolik je v Česku vlastně čerpacích stanic. Evidovaných je 7 tisíc, ale zda je to i reálný stav nikdo neví. Tak jako tak je jich tu na hlavu suverénně nejvíc v celé Evropě.

Ministerstvo průmyslu a obchodu připravuje zavést povinnost evidence. Novela zákona o pohonných hmotách, má také zavést přísnější sankce za nezaevidování. "Nepanuje jistota, že všechna takováto zařízení jsou evidována," uvedl mluvčí ministerstva František Kotrba Lidovým novinám, které na problém upozorňují.

Od nové evidenci si úředníci slibují důslednější kontrolu kvality a zamezení daňových úniků. Pro jsou i prodejci pohonných hmot, těm totiž skryté pumpy kazí byznys.

Prioritou nového zákona o pohonných hmot je však zavést pravidla pro sítě tankovacích míst na plyn CNG, dobíjecí stanice pro elektromobily i pro vozy na pohon vodíkem. Jaká kritéria musí tyto stanice splňovat, bude definovat právě zákon. V souvislost s tím pak chce ministerstvo zavést přesnou evidenci i ostatních pump v Česku.
  

Loading...

Související:

reklama
Fokus
Aktuálně
Doporučujeme
Zobrazit: mobil | klasicky