Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Kalousek vyrobil video pro Babiše. Pěkně mu to do koruny spočítal

Miroslav Kalousek
Miroslav Kalousek
Foto: Mikuláš Křepelka, EuroZprávy.cz

Spory mezi Miroslavem Kalouskem a Andrejem Babišem neutichají. Před několika dny místopředseda TOP 09 ministra financí kritizoval kvůli platební morálce jedné z firem spadajících pod skupinu Agrofert – chemičce Synthesia. Teď vše pro přehlednost zpracoval do videoprezentace.

Kalousek se do ministra financí pustil před několika dny na půdě Sněmovny kvůli platební morálce jedné z firem – chemičce Synthesia Pardubice - patřících pod Agrofert. Babišovi vyčetl, že firma generovala zisk před zdaněním ve výši necelých 2 miliard korun, na dividendách pak velkou část vyplatila Agrofertu, na korporátní dani ale stát nezískal ani korunu.

„Státu na daně z příjmů právnických osob zaplatila nula, nula je nic, ani korunu, ale požaduje po státu 3,2 mld. na zahlazení ekologických škod," upozorňuje Kalousek. „S takovouhle platební daňovou morálkou, pane podnikateli a ministře financí v jedné osobě, běžte do karusele. Tyhle prachy z těch živnostníků nedostanete," poslal Babiše do zajímavých míst Kalousek.

 

//

Kdo tady neplatí daně? Živnostníci nebo Burešové? Následující videoklip používá výhradně údaje z otevřených zdrojů....

Posted by Miroslav Kalousek on 16. červenec 2015

 

Pro přehlednost teď vše i s konkrétními čísly zpracoval do prezentace, kterou vyvěsil na sociálních sítích. Video nazval „Jak se platí daně u velkých oligarchů". „Než začneš trápit živnostníky pro pár korun... začni u sebe, Andreji, a bude peněz dost!" píše se pak v závěru videa. Ke zveřejněnému videu pak ještě Kalousek dopsal: „Kdo tady neplatí daně? Živnostníci nebo Burešové? Následující videoklip používá výhradně údaje z otevřených zdrojů...."

Témata:  Miroslav Kalousek Andrej Babiš

Související

Aktuálně se děje

7. května 2025 14:38

2. května 2025 9:42

28. dubna 2025 12:40

Češi ročně investují 60 miliard do domácích mazlíčků. Výdaje rostou i kvůli inflaci

Nejvyšší inflace za posledních přibližně třicet let, která v Česku v uplynulých letech udeřila, se promítla i do nárůstu výdajů za psi a kočky. Za psa tak dnes běžná domácnost v ČR utratí průměrně zhruba 1500 korun měsíčně, za kočku zhruba polovinu této částky. Přitom alespoň jednoho psa vlastní na dva miliony českých domácností, alespoň jednu kočku pak bezmála 1,5 milionu domácností. Výdaje za „psa v obýváku“ tak činí přibližně 40 miliard korun ročně, kočky coby domácí mazlíčci pak v souhrnu vyjdou na přibližně 20 miliard korun.

Zdroj: Lukáš Kovanda

Další zprávy