Závada, která může zabít: Tisíce aut v Česku musí do servisu

Tisíce aut registrovaných v Česku bude svoláno do servisu. Je to kvůli problémům s airbagy společnosti Takata, které jsou namontovány v toyotách, hondách a nissanech.

Ilustrační fotografie

Závada, která i zabíjí. To jsou vadné airbagy společnosti Takata, které jsou instalovaný v autech japonských značek. Ve Spojených státech už airbag zabil šest lidí a další stovky zranil. Kromě vzduchového polštáře totiž na řidiče vyletí i kovová střepina, píše iDnes.cz.

Do servisu budou svoláni majitelé vozů Toyota Yaris, Camry, Avensis, Verso, Corolla a RAV4 vyrobených v letech 2003 až 2007. Podle mluvčí české Toyoty se jedná přibližně o šest tisíc aut těchto značek.

Honda svolá do servisu 949 vozidel vyrobených mezi lety 2002 až 2009 a jde o značky Accord, Civic, CRV a Jazz. Nissan v Česku svolá do servisu podle vyjádření společnosti svolá do servisu 2074 aut. Mělo by se jednat o vozy Nissan Maxima a Nissan Pathfinder či některé modely Infinity vyrobené mezi roky 2001 až 2005.

Na celém světě se výměna vadných airbagů Takata týká 6,5 milionů vozidel. Problémové airbagy Taktata už výrobci automobilů vyměnili ve více než 21 milionech aut. Důvodem je vadná pumpička, která může způsobit až prasknutí airbagu a vystřelení kovové střepiny. Ta v USA zabila šest lidí a další stovky zranila.

Témata: auta

Související:

Fokus
Aktuálně
Doporučujeme
Zobrazit: mobil | klasicky