Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Nejdražší poslanci jsou komunisté. K platu čerpají 1,5 milionu

Ilustrační fotografie
Ilustrační fotografie
Foto: Mariusz Stankowski, MoneyMAG.cz

Je to trochu s podivem, ale nejdražšími poslanci v Česku jsou komunisté. Na luxus si zdánlivě nepotrpí, ale ze všech poslanců čerpají největší tzv. "náhrady". Jen v nich nás každý komunista ve Sněmovně přijde na milion a půl, spočítala dnešní MF Dnes.

Když jsou komunističtí poslanci v Praze, bydlí řada z nich v ubytovně v sídle strany v ulici Politických vězňů. Regionální kanceláře zase mají v budovách, které patří okresnímu výboru jejich strany. Přesto na náhradách inkasují nejvíce ze všech, informuje MF Dnes.

Průměrný komunistický poslanec v minulém roce čerpal na náhradách téměř 1 450 000 korun. Poslanci ostatních stran stáli loni Sněmovnu o 100 i více tisíc méně. A komunisté jsou také v čele pomyslného žebříčku jednotlivců. Premianty jsou René Číp a Milada Halíková. Každý z nich ke svému platu loni na náhradách vyčerpal přes 1 640 000 korun.

Paradoxně nejvíce stojí státní kasu to, že komunisté se spoléhají na služby své strany. Zatímco Stanjura za poslaneckou kancelář v Opavě zaplatí měsíčně kolem 15 tisíc korun, komunisté Číp či Halíková za kanceláře v Ostravě a Karviné měsíčně platí více než 30tisícový nájem. Budovy jsou přitom ve vlastnictví KSČM.

Mezi komunisty v tom nejsou výjimkou. „Tu částku vůbec neřeším, fakturace jde mimo mě. Vlastník nemovitosti dostává, co mu náleží,“ podivuje se nad otázkou Karel Šidlo, který si za 21 tisíc měsíčně platí kancelář v Nádražní ulici v Klatovech. Také tam jdou peníze do kasy straně.

Stačí však nahlédnout na realitní servery. V centru Klatov lze kancelář o dvou místnostech a se sociálním zařízení včetně všech poplatků pořídit za poloviční cenu, napsala MFD.

Témata:  poslanecká sněmovna KSČM

Aktuálně se děje

14. června 2024 9:44

13. června 2024 13:35

13. června 2024 10:36

Ceny pohonných hmot jdou rychle dolů, navzdory blížící se vrcholné motoristické sezóně. Pokles ale zbrzdí

Ceny pohonných hmot v Česku dále klesají. A tempo jejich zlevňování navíc nabírá na obrátkách. V uplynulém týdnu zlevnil benzin v průměru o 66 haléřů na litr, na 37,85 koruny za litr. Je tak nejlevnější od poloviny února. Nafta zlevnila o 63 haléřů na litr a stojí 35,98 koruny za litr. Nafta tak stojí méně než 36 korun za litr poprvé od začátku loňského srpna, kdy se spotřební daň z ní po přechodném snížení vrátila z úrovně 8,45 Kč/l na 9,95 Kč/l. Ceny paliv u českých čerpacích stanic klesají soustavně od konce dubna.

Zdroj: Lukáš Kovanda

Další zprávy

Vepřové maso, ilustrační fotografie

Komentář

Čína chystá omezení dovozu vepřového z EU, jako odvetu za cla na elektroauta

Čína chystá omezení dovozu vepřového z EU, jako odvetu za clo na elektroauta. Čínský krok bude „ránou“ pro zbývající české výrobce vepřového, naopak z něj bude těžit Rusko. Na Green Deal a s ním související obchodní válku EU s Čínou tak může doplatit nejen český autoprůmysl, ale také právě české zemědělství, vydělá na tom Kreml.