Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Komu patří Česká televize? Jandák ostře promluvil

Ilustrační fotografie
Ilustrační fotografie
Foto: Jan Zýka / INCORP images

Mezi politiky to vře. Poslanci se vzájemně dohadují, komu fandí Česká televize. Podle MF Dnes by celý spor mohl dokonce skončit odvoláním generálního ředitele ČT Petra Dvořáka.

Poslanec za ČSSD Vítězslav Jandák se během včerejšího jednání sněmovního volebního výboru ostře obořil na šéfa Rady ČT Jaroslava Dědiče. "Lidi rozčiluje, že na spoustě moderátorů vidí jejich stranickou placku, kterou mají na klopě," prohlásil poslanec. Dodal, že moderátoři veřejnoprávní televize jsou v referování o politických událostech neobjektivní.

Deník upozorňuje, že Jandák vycházel čistě ze svého pocitu a z názoru druhých. S Českou televizí má ale problém více poslanců a kritici ji často obviňují z neobjektivního zpravodajství.

Všechno podle deníku rozhodne příští schůze všech poslanců, kteří mohou Českou televizi ohrozit tím, že by podruhé po sobě neschválili zprávu o hospodaření televize. To by mohlo zapřičinit pád ředitele Dvořáka.

Proti ČT se obrátil také Agrofert ministra financí Andreje Babiše, který podal stížnost na pořad Reportéři ČT. Babiš sám se včera ke kritice přidal také. "To, že jsou tam někdy manipulované reportáže, snad ví každý," uvedl.

Na druhé straně se ale České televize řada politiků zastává. Podle místopředsedy ODS Martina Kupky mají výroky Agrofertu za cíl vyvolat strach. "Ve vazbě na vládní angažmá vlastníka Agrofertu jde o nebezpečný a nepřijatelný útok na svobodu médií. Cílem je zjevně vyvolat strach," uvedl Kupka. Kromě něj se ČT zastali i premiér Bohuslav Sobotka a šéf KDU-ČSL Pavel Bělobrádek.

Témata:  Česká televize

Související

Aktuálně se děje

26. června 2025 11:13

19. června 2025 14:22

Zlato vítězí nad eurem. Centrální banky ho skupují jako nikdy

Zlato v roce 2024 přepsalo historii světových rezerv. Podle zprávy Evropské centrální banky vůbec poprvé předstihlo euro a stalo se – hned po americkém dolaru – druhým nejvýznamnějším rezervním aktivem centrálních bank. Na konci loňského roku představovalo 20 procent jejich oficiálních devizových rezerv, zatímco euro 16 procent. Dolar si drží vedoucí pozici s podílem 46 procent.

Zdroj: Lukáš Kovanda

Další zprávy