Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Senátor se otevřel voličům. Spustil registr schůzek s lobbisty

Václav Láska
Václav Láska
Foto: Lukáš Henzl, MoneyMAG.cz

Senátor za Stranu zelených Václav Láska spustil nový web, na kterém umožňuje voličům kontrolovat, co v rámci výkonu mandátu dělá, či jak se mění jeho majetek. Návštěvníci stránek tak vidí, s jakými lobbisty se senátor scházel, jaký má program a na čem aktuálně pracuje.

"Na skutečném příkladu chci dokázat, že transparentní politiku lze dělat velice jednoduše. Není třeba, aby se někdo oháněl absencí zákonů a tvrdil, že to nejde. Na webu zveřejňuji schůzky s lobbisty i informace o tom, na čem právě pracuji. Doufám, že tímto počinem budu inspirovat ostatní kolegy senátory, aby mě následovali. Umožní tak voličům větší kontrolu nad tím, co dělají politici, kterým ve volbách dali svůj hlas," uvádí senátor Láska.

Nově spuštěné webové stránky www.vaclavlaska.cz představují podle tiskového mluvčího strany Jendy Žáčka revoluci v transparentní politice. "Kromě toho, že lidé mohou se senátorem komunikovat, komentovat jednotlivé příspěvky a stránky, si Václav Láska na webu vede deník senátora, kam zaznamenává všechny své aktivity," tvrdí.

"V registru lobbistů lze zase dohledat Láskovy schůzky se všemi lidmi, kteří se snaží ovlivnit podobu zákonů. Nechybí ani již dříve publikovaný soupis senátorova majetku. Osobní a optimistické ladění webu navazuje na populární facebookový profil Právo s Láskou, kde Václav Láska už několik let glosuje události na české politické scéně," dodává.

Témata:  Václav Láska

Související

Aktuálně se děje

20. listopadu 2024 11:28

20. listopadu 2024 11:08

19. listopadu 2024 10:26

Česko odebírá tolik ruského plynu jako už dlouho ne. Politici by to měli přiznat

Prý jsme se zbavili závislosti na ruském plynu, dozvídáme se už i z billboardů. Volby se blíží a kampaň startuje. Jenže zrovna v době, kdy Česko odebírá tolik ruského plynu jako už dlouho ne. Takže kampaň míří poněkud „mimo“. Přes 90 procent plynu, který do Česka nyní teče, je z totiž „ruského směru“, ponejvíce přímo z Ruska. Pokud odněkud dovážíme přes 90 procent tak důležité suroviny, jakou plyn představuje, je zvláštní hovořit o zbavení se závislosti. Laická veřejnost si pod tím nejspíše představí, že ruský plyn neodebíráme. Což ale není pravda.

Zdroj: Lukáš Kovanda

Další zprávy

EUR

Špatná zpráva pro euro. Rostoucí ekonomické rozdíly mezi zeměmi ohrožují budoucnost eurozóny

Ekonomické rozdíly mezi zeměmi eurozóny se od jejího vzniku trendově stále zvětšují, a zvláště výrazně potom od roku 2019. Jednotná měna je přitom pro příslušnou měnovou unii přínosná jen tehdy, pokud jsou uvedené rozdíly dostatečně malé a ideálně pokud se jednotlivé země takové unie makroekonomicky sbližují. To právě ovšem není případ eurozóny, jak ve své nové studii dokumentují ekonomové Moritz Pfeifer a Gunther Schnabl z Institutu hospodářské politiky Lipské univerzity.