Macek prozradil, proč nás chce Babiš oholit na daních

Publicista a politický komentátor Miroslav Macek ve svých pravidelných glosách provedl několik výpočtů týkající se osoby ministra financí Andreje Babiše. Zjistil, proč nás chce "oholit na daních".

Ilustrační fotografie

"Už konečně chápete, proč Komplexně Geniální Babiš tak dbá, aby nás co nejvíce oholil na daních?" ptá se Macek ve své glose. Následně začíná vypočítávat.

"Impérium Andreje Babiše inkasovalo v roce 2007 celkem 550 milionů na zemědělských dotacích, v roce 2012 už to bylo 955 milionů Kč. V roce 2014 dotace překonají 1 miliardu Kč. Řepková biopaliva nás stojí 500 milionů ročně. Chemický průmysl: jen Společnost Lovochemie inkasovala poslední 4 roky celkem 400 milionů korun, veškeré Babišovy továrny inkasovaly celkem 800 milionů Kč. Dotace na modernizaci, zaměstnanost a vzdělávání pracovníků: každý rok cca 200 milionů. Čapí hnízdo: výstavba byla dotována 50 miliony Kč. Výstavba bioplynek: každý rok na dotacích cca 50 milionů. Dotovaná zelená nafta: desítky milionů ročně," spočítalo Macek.

Zaměřil se ale i na osobu známého kněze Tomáše Halíka nebo ředitele organizace Člověk v tísni Šimona Pánka, kteří tvrdí, že nepřijmutí syrských uprchlíků by bylo nebetyčnou ostudou. "Přitom řešení je nasnadě: každý z nich si vyzvedne pár syrských uprchlíků a bude se o ně nejen starat, ale bude za ně i trestněprávně odpovědný. A je to! Konat dobročinnost za cizí peníze umí totiž každý halík..." uvádí na svém webu Viditelný Macek.

"Americký prezident Obama po půlstoletí oznámil, že izolace Kuby se minula účinkem a je zapotřebí navázat jiné, vřelejší vztahy. Když to tak počítám, dá se předpokládat, že v roce 2064 oznámí americký prezident (španělsky, pochopitelně), že sankce proti Rusku se minuly účinkem a je zapotřebí...
Je neuvěřitelné, jak je blbost i po všech těch zkušenostech nevymýtitelná!" glosuje dále Macek.

Doporučujeme

Související:

Fokus
Aktuálně
Doporučujeme
Zobrazit: mobil | klasicky