Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Kde natankujete nejlevněji? Rozdíl může být i pět korun

Kde natankujete nejlevněji? Rozdíl může být i pět korun

Foto: Mariusz Stankowski, MoneyMAG.cz

Průměrná cena benzinu i nafty se pohybuje těsně nad 36 korunami za litr. Jsou ale některé čerpací stanice, které prodávají pohonné hmoty i o dvě koruny levněji než je průměr.

I více než 5 korun může být rozdíl mezi cenou benzinu a nafty na nejdražší a nejlevnější pumpě v Česku. V průměru se však ceny pohybují okolo 36 korun za litr. "Ceny benzinu a nafty se v souladu s našimi předpoklady v sobotu vyrovnaly. Průměrné ceny obou pohonných hmot byly 36,14 Kč za litr," uvedl analytik společnosti Colosseum Vít Jedlička. Od té doby se ceny mírně pohnuly, aktuálně je podle údajů CCS benzin v průměru 36,10 Kč za litr; nafta za 36,12 Kč za litr.

Vůbec nejlevněji tankují řidiči v Ústeckém kraji, podle údajů společnosti CCS se tam benzin prodává za 35,77 koruny za litr. Jako již tradičně, nejvíce za pohonné hmoty zaplatíte v Praze. Nejprodávanější benzin, natural 95, se tu v průměru prodává za 37,04 Kč, ale jsou i pumpy, kde cena benzinu roste i ke 40 korunám.

"Ceny benzinu i nafty u českých čerpacích stanic by měly v nadcházejícím týdnu mírně růst nebo stagnovat. Protože průměrná cena nafty i benzínů v Rotterdamu vzrostla o 1,4 %. Průměrný kurz koruny v minulém týdnu posílil o 1,05 % a páteční obchodování koruna uzavřela na úrovni 19,9 koruny za dolar," vysvětlil Jedlička.

Nejlevnější naftu nakoupí řidiči v Libereckém kraji. Tam v průměru stojí litr 35,70 Kč. V Praze se nafta průměrně prodává téměř 37 korun. Nejdražší pumpa ovšem není v Praze, ale na dálnici D1, shellka ve Velkém Meziříčí totiž prodává naftu za 39,30 Kč za litr. Naopak nejlevněji natankujete v Hrušovanech na RoBiN OIL za 34,10 Kč.

Témata:  pohonné hmoty

Související

Aktuálně se děje

20. listopadu 2024 11:28

20. listopadu 2024 11:08

19. listopadu 2024 10:26

Česko odebírá tolik ruského plynu jako už dlouho ne. Politici by to měli přiznat

Prý jsme se zbavili závislosti na ruském plynu, dozvídáme se už i z billboardů. Volby se blíží a kampaň startuje. Jenže zrovna v době, kdy Česko odebírá tolik ruského plynu jako už dlouho ne. Takže kampaň míří poněkud „mimo“. Přes 90 procent plynu, který do Česka nyní teče, je z totiž „ruského směru“, ponejvíce přímo z Ruska. Pokud odněkud dovážíme přes 90 procent tak důležité suroviny, jakou plyn představuje, je zvláštní hovořit o zbavení se závislosti. Laická veřejnost si pod tím nejspíše představí, že ruský plyn neodebíráme. Což ale není pravda.

Zdroj: Lukáš Kovanda

Další zprávy

EUR

Špatná zpráva pro euro. Rostoucí ekonomické rozdíly mezi zeměmi ohrožují budoucnost eurozóny

Ekonomické rozdíly mezi zeměmi eurozóny se od jejího vzniku trendově stále zvětšují, a zvláště výrazně potom od roku 2019. Jednotná měna je přitom pro příslušnou měnovou unii přínosná jen tehdy, pokud jsou uvedené rozdíly dostatečně malé a ideálně pokud se jednotlivé země takové unie makroekonomicky sbližují. To právě ovšem není případ eurozóny, jak ve své nové studii dokumentují ekonomové Moritz Pfeifer a Gunther Schnabl z Institutu hospodářské politiky Lipské univerzity.