Kde koupíte nejlevnější benzín a naftu? Podívejte se

Ceny benzinu a nafty se v minulých dnech příliš neměnily, hýbaly se jen v řádech haléřů. Přesto pokud vás zajímá, kde ve vašem okolí natankujete nejlevněji, a které benzinky jsou naopak nejdražší, podívejte se na náš přehled podle krajů.

660

Průměrná cena nejprodávanějšího benzinu - naturalu 95 - je podle údajů CCS 36,14 koruny za litr. V týdenním srovnání je to o haléř méně než minulé pondělí. A obrovské výkyvy nečekají ani analytici.

"Ceny benzinu i nafty u českých čerpacích stanic by měly v následujícím týdnu stagnovat," předeslal analytik společnosti Colosseum Vít Jedlička. " Benzín a nafta v Rotterdamu podražily. Průměrná cena nafty vzrostla o 0,5 % a benzín posílil o 0,91 %. Průměrný kurz koruny vůči dolaru lehce oslabil," dodal.

Vůbec nejlevnější benzin natankujete za 33,90 Kč u Benziny Plus v Mělníku a u RoBiN OILu v Hrušovanech. Naopak nejdražší natural je u Agipu v Evropské ulici v Praze. Litr stojí přes 40 korun - 40,80 Kč.

Nejvyšší průměrné ceny jsou tradičně v Praze, litr nautralu 95 zde podle CCS vychází na 37,04 Kč. Nejlevněji naopak řidiči tankují v jižních Čechách, na Ústecku a Královehradecku, průměrné ceny se zde jsou za 35,75 Kč, 35,78 Kč, respektive 35,80 Kč.

Zatímco u benzinu se za týden cena hnula jen o haléř, u nafty to bylo o pět. Zatímco před týdnem byla podle údajů CCS nafta v průměru za 36,24 Kč za litr, nyní se prodává za 36,19 Kč za litr. Nejlevnější naftu koupíte v Račiněvsi za 33,60 koruny. Nejdražší nabízí hned několik čerpacích stanic napříč republikou za 38,90 koruny.

Témata: pohonné hmoty

Související:

Fokus
Aktuálně
Doporučujeme
Zobrazit: mobil | klasicky