Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Kde koupíte nejlevnější benzín a naftu? Podívejte se

Kde koupíte nejlevnější benzín a naftu? Podívejte se

Foto: Mariusz Stankowski, MoneyMAG.cz

Ceny benzinu a nafty se v minulých dnech příliš neměnily, hýbaly se jen v řádech haléřů. Přesto pokud vás zajímá, kde ve vašem okolí natankujete nejlevněji, a které benzinky jsou naopak nejdražší, podívejte se na náš přehled podle krajů.

Průměrná cena nejprodávanějšího benzinu - naturalu 95 - je podle údajů CCS 36,14 koruny za litr. V týdenním srovnání je to o haléř méně než minulé pondělí. A obrovské výkyvy nečekají ani analytici."Ceny benzinu i nafty u českých čerpacích stanic by měly v následujícím týdnu stagnovat," předeslal analytik společnosti Colosseum Vít Jedlička. " Benzín a nafta v Rotterdamu podražily. Průměrná cena nafty vzrostla o 0,5 % a benzín posílil o 0,91 %. Průměrný kurz koruny vůči dolaru lehce oslabil," dodal.Vůbec nejlevnější benzin natankujete za 33,90 Kč u Benziny Plus v Mělníku a u RoBiN OILu v Hrušovanech. Naopak nejdražší natural je u Agipu v Evropské ulici v Praze. Litr stojí přes 40 korun - 40,80 Kč.Nejvyšší průměrné ceny jsou tradičně v Praze, litr nautralu 95 zde podle CCS vychází na 37,04 Kč. Nejlevněji naopak řidiči tankují v jižních Čechách, na Ústecku a Královehradecku, průměrné ceny se zde jsou za 35,75 Kč, 35,78 Kč, respektive 35,80 Kč.Zatímco u benzinu se za týden cena hnula jen o haléř, u nafty to bylo o pět. Zatímco před týdnem byla podle údajů CCS nafta v průměru za 36,24 Kč za litr, nyní se prodává za 36,19 Kč za litr. Nejlevnější naftu koupíte v Račiněvsi za 33,60 koruny. Nejdražší nabízí hned několik čerpacích stanic napříč republikou za 38,90 koruny.

Témata:  pohonné hmoty

Související

Aktuálně se děje

20. listopadu 2024 11:28

20. listopadu 2024 11:08

19. listopadu 2024 10:26

Česko odebírá tolik ruského plynu jako už dlouho ne. Politici by to měli přiznat

Prý jsme se zbavili závislosti na ruském plynu, dozvídáme se už i z billboardů. Volby se blíží a kampaň startuje. Jenže zrovna v době, kdy Česko odebírá tolik ruského plynu jako už dlouho ne. Takže kampaň míří poněkud „mimo“. Přes 90 procent plynu, který do Česka nyní teče, je z totiž „ruského směru“, ponejvíce přímo z Ruska. Pokud odněkud dovážíme přes 90 procent tak důležité suroviny, jakou plyn představuje, je zvláštní hovořit o zbavení se závislosti. Laická veřejnost si pod tím nejspíše představí, že ruský plyn neodebíráme. Což ale není pravda.

Zdroj: Lukáš Kovanda

Další zprávy

EUR

Špatná zpráva pro euro. Rostoucí ekonomické rozdíly mezi zeměmi ohrožují budoucnost eurozóny

Ekonomické rozdíly mezi zeměmi eurozóny se od jejího vzniku trendově stále zvětšují, a zvláště výrazně potom od roku 2019. Jednotná měna je přitom pro příslušnou měnovou unii přínosná jen tehdy, pokud jsou uvedené rozdíly dostatečně malé a ideálně pokud se jednotlivé země takové unie makroekonomicky sbližují. To právě ovšem není případ eurozóny, jak ve své nové studii dokumentují ekonomové Moritz Pfeifer a Gunther Schnabl z Institutu hospodářské politiky Lipské univerzity.