Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Objem zprostředkovaných hypoték již přesáhl celý loňský rok

Objem zprostředkovaných hypoték již přesáhl celý loňský rok

Foto: Pixmac

Společnost Gepard Finance již v objemu produkce za letošní rok pokořila hranici 7 miliard korun. K dosažení stejného objemu zprostředkovaných hypoték přitom loni potřebovala celý rok. Už nyní je tak jasné, že rok 2013 bude pro největšího hypotečního makléře opět rekordní.

Gepard Finance, největší makléřská společnost na trhu hypoték, dosáhla za 10 měsíců letošního roku objemu produkce více než 7 miliard korun. Pro srovnání se jedná o sumu obratu celého loňského roku 2012. Gepard Finance tak nadále potvrzuje pozici jedničky na poli hypotečních makléřů, když opakovaně dosahuje stále lepších výsledků.

"Letos jsme dosáhli stejné produkce jako loni již za prvních 10 měsíců roku a je tedy jasné, že rok 2013 bude opět rekordní. Předpokládáme, že obhájíme i pozici jedničky mezi hypotečními specialisty," uvádí Jan Kruntorád, generální ředitel Gepard Finance. "K našim vynikajícím výsledkům nám dopomohla mimo jiné příznivá situace na trhu hypoték. Sazby totiž spadly rekordně nízko, pokud někdo váhá s hypotékou, neměl by otálet. Prostor pro další pokles již není," dodává Kruntorád.

Témata:  hypotéky

Související

Aktuálně se děje

20. listopadu 2024 11:28

20. listopadu 2024 11:08

18. listopadu 2024 10:44

Předpověď počasí na noc a úterý 19. listopadu

Přes naše území přejde od západu frontální systém, v noci teplá fronta a večer postupně fronta studená, informuje ČHMÚ.

Zdroj: Marie Dvořáková

Další zprávy

EUR

Špatná zpráva pro euro. Rostoucí ekonomické rozdíly mezi zeměmi ohrožují budoucnost eurozóny

Ekonomické rozdíly mezi zeměmi eurozóny se od jejího vzniku trendově stále zvětšují, a zvláště výrazně potom od roku 2019. Jednotná měna je přitom pro příslušnou měnovou unii přínosná jen tehdy, pokud jsou uvedené rozdíly dostatečně malé a ideálně pokud se jednotlivé země takové unie makroekonomicky sbližují. To právě ovšem není případ eurozóny, jak ve své nové studii dokumentují ekonomové Moritz Pfeifer a Gunther Schnabl z Institutu hospodářské politiky Lipské univerzity.