Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Nejlevnější a nejdražší benzinky v Česku: Kde určitě netankovat?

Nejlevnější a nejdražší benzinky v Česku: Kde určitě netankovat?

Foto: Mariusz Stankowski, MoneyMAG.cz

Léto je v plném proudu a mnozí z nás cestují na dovolenou či na nějaký výlet. Pokud jedete autem, určitě vás zajímá, kde můžete výhodně natankovat, a kterým čerpacím stanicím byste se měli raději vyhnout. Připravili jsme pro vás přehled čerpacích stanic s nejlevnějším a nejdražším naturalem a naftou.

Nejlevnější benzin (natural 95) seženete překvapivě v Praze. OMV v Praze v ulici 5. května směrem do centra ho prodává za 33,40 Kč. O korunu dráže se natural prodává v Břestu na čerpací stanici Q group. Za 34,50 Kč pak natankujete například u Albertu v Havlíčkově Brodě, v Jihlavě na Patrol Mobile nebo na Tank ONO v Trutnově.

Jedna jediná benzinka podle portálu TankujLevněji.cz prodává benzin (natural 95) nad psychologickou hranicí 40 korun. Agip v Praze na Chodvě v ulici Na Jelenách ho prodává za 40,20 Kč. Těsně pod 40 korun za 39,90 Kč natural prodává hned několik benzinek na dálnici D5, D1 a D11. Kraluje mezi nimi OMV, ale v Rudné za tuto cenu benzin nabízí Benzina Plus.

Vůbec nejlevnější naftu v republice podle webu TankujLevněji.cz seženete u Albertu v Čestlicích a u čerpací stanice Q group v Břestu. Obě benzinky ji prodávají za 33, 30 korun. Pod 34 korun naftu prodává i Tesco v Jihlavě - za 33,80 Kč.

Nejdražší naftu tradičně natankujete na dálnicích. OMV na dálnici D1 a D5 ji prodává za 39,90 korun hned na několika čerpacích stanicích.

Témata:  pohonné hmoty

Související

Aktuálně se děje

20. listopadu 2024 11:28

20. listopadu 2024 11:08

19. listopadu 2024 10:26

Česko odebírá tolik ruského plynu jako už dlouho ne. Politici by to měli přiznat

Prý jsme se zbavili závislosti na ruském plynu, dozvídáme se už i z billboardů. Volby se blíží a kampaň startuje. Jenže zrovna v době, kdy Česko odebírá tolik ruského plynu jako už dlouho ne. Takže kampaň míří poněkud „mimo“. Přes 90 procent plynu, který do Česka nyní teče, je z totiž „ruského směru“, ponejvíce přímo z Ruska. Pokud odněkud dovážíme přes 90 procent tak důležité suroviny, jakou plyn představuje, je zvláštní hovořit o zbavení se závislosti. Laická veřejnost si pod tím nejspíše představí, že ruský plyn neodebíráme. Což ale není pravda.

Zdroj: Lukáš Kovanda

Další zprávy

EUR

Špatná zpráva pro euro. Rostoucí ekonomické rozdíly mezi zeměmi ohrožují budoucnost eurozóny

Ekonomické rozdíly mezi zeměmi eurozóny se od jejího vzniku trendově stále zvětšují, a zvláště výrazně potom od roku 2019. Jednotná měna je přitom pro příslušnou měnovou unii přínosná jen tehdy, pokud jsou uvedené rozdíly dostatečně malé a ideálně pokud se jednotlivé země takové unie makroekonomicky sbližují. To právě ovšem není případ eurozóny, jak ve své nové studii dokumentují ekonomové Moritz Pfeifer a Gunther Schnabl z Institutu hospodářské politiky Lipské univerzity.