Pozor na slevové portály. Jak se nenechat napálit?

Nakupování na slevových portálech zažívá v Česku v posledních třech letech ohromný rozvoj. Nákupy na slevových portálech však nejsou bez rizika, mnohdy se můžete setkat s podvodnými nabídkami či firmami. Připravili jsme pro vás několik rad, jak poznat neseriozní nabídky slev a nakoupit vše v pořádku.

Prověřte si slevový portál

Pokud si vyberete nějakou nabídku, předtím, než se rozhodnete zboží zaplatit, si pečlivě prověřte slevový portál. Seriózní a kvalitní portál je vždy registrovaný v obchodním rejstříku, což lze velmi snadno a rychle ověřit. Zvolenou slevovou stránku pečlivě prostudujte a uvedený kontakt na provozovatele s jeho telefonním číslem a emailovou adresou zadejte na www.justice.cz.

Do příslušné kolonky případně stačí zadat pouze identifikační číslo obchodníka a na oficiálním serveru českého soudnictví zjistíte vše, co potřebujete. Pokud na slevovém portálu nenaleznete kontakt na provozovatele ani další údaje potřebné pro ověření v obchodním rejstříku, zvolte pro nákup jiný slevový portál.

Pozor na nabízené produkty

Každý spolehlivý slevový portál by měl nabízet garanci spokojenosti, a to zvláště pokud se jedná o nabídky pobytů. Garance kompenzace ceny by měla být automaticky nabízena ve chvíli, kdy kvalita služeb neodpovídá prezentaci či běžným standardům.

„Před zakoupením pobytu bych doporučoval pročíst si kompletní nabídku. Na internetu nebo v diskusi u každé nabídky je možné dohledat recenze daného hotelu. Seriózní portály navíc před spuštěním konkrétní slevu prověřují. Krom toho by u každé nabídky měly být uvedeny kontaktní údaje na recepci, kde je možné si ověřit volné ubytovací kapacity," vysvětlil Lukáš Przybylski z portálu Slevoteka.cz.

Zjistěte si skutečnou cenu

Častým trikem podvodných portálů či zadavatelů jsou slevy, které ve skutečnosti žádnými slevami nejsou. Pokud tedy na slevovém portálu něco nakupujete, ověřte si vždy, kolik daná služba, pobyt či zboží stojí za normálních podmínek. Jestliže je nabídka po této stránce v pořádku, můžete zaplatit. Pozor při nákupu dovolené či víkendového pobytu. Objednáte ho tak, že vyplníte objednávkový formulář. Poté na e-mail dostanete platební pokyny, jež vás povedou při uhrazení částky. Jakmile se platba připíše na účet slevového portálu, ten zasílá kupon s unikátním číselným kódem. Ten následně uvedete při rezervaci pobytu, který si domluvíte sami přímo s recepcí daného hotelu či penzionu.

Nejlepší variantou je rezervovat si pobyt do 14 dnů od zakoupení kuponu. Je to totiž reklamační lhůta, během níž máte nárok na vrácení peněz bez udání důvodu. Právě tímto způsobem lze řešit případ, kdy hotel nemá volné pokoje v termínu, kdy chcete pobyt uskutečnit. Svůj slevový kupon si ovšem musíte vzít s sebou, aby se jím dalo prokázat v místě pobytu.

Čtěte mezi řádky

Zájmem slevových portálů je samozřejmě prodat co nejvíce poukazů na slevu. V inzerátech proto nešetří chválou a své nabídky se snaží prezentovat co nejvíce atraktivně. Vždy si však pečlivě pročtěte, co a v jakém rozsahu si vlastně kupujete. Slevový portál by měl u nabídky uvádět vždy přehledné shrnutí podmínek, tedy konečnou cenu, platnost kuponu, veškeré termíny a možnosti rezervace. Nezapomeňte si také dobře prostudovat obchodní podmínky konkrétních slevových portálů.

Související:

Fokus
Aktuálně
Doporučujeme
Zobrazit: mobil | klasicky