Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Rok 2012 byl vcelku klidný, přesto pojišťovny vyplácejí miliardy!

Rok 2012 byl vcelku klidný, přesto pojišťovny vyplácejí miliardy!

Foto: Mariusz Stankowski, MoneyMAG.cz

Celkem 9,6 miliardy korun vyplatila svým klientům během uplynulého roku ČSOB Pojišťovna. Přestože byl rok 2012 relativně klidný z hlediska živelních událostí, standardních škod neubylo a celkový rozsah finančních náhrad stoupl meziročně o 2,8 miliardy korun.

Největší díl vyplacených peněz přitom získali klienti životního pojištění, těm ČSOB uhradila 7,3 miliardy korun. Proti tomu škody na majetku a další pojistné události dosáhly "jen" úrovně 2,3 miliardy korun.

"V životním pojištění bylo vloni vyřízeno více než 105 tisíc pojistných událostí. To je o dva tisíce více než v roce 2011," doplnila Sylva Svobodová, ředitelka Odboru služeb klientům životního pojištění ČSOB Pojišťovny.

Ještě dynamičtější nárůst zaznamenala ČSOB Pojišťovna v oblasti neživotního pojištění. Tam činil meziroční nárůst vyřízených událostí dokonce o 17 tisíc na 104 tisíc případů.

Témata:  pojišťovny ČSOB

Aktuálně se děje

31. března 2026 9:46

23. března 2026 13:03

Eskalace v Zálivu: ropa může překonat 150 dolarů za barel

Válka v Perském zálivu se dále dramatizuje. Americký prezident Donald Trump dal Teheránu 48hodinové ultimátům, aby ten otevřel Hormuzský průliv. Pokud tak neučiní, Trump hrozí, že vymaže z povrchu zemského v prvé řadě „největší íránskou elektrárnu“. Tou je jediná jaderná elektrárna v zemi, ta v Búšehru. Trump slibuje zničit i další elektrárny v Íránu. Teherán má na otevření Hormuzského průlivu a odvrácení hrozby čas do úterý krátce po půlnoci středoevropského času. 

Zdroj: Lukáš Kovanda

Další zprávy