Spadly ceny pohonných hmot! Kolik můžete ušetřit?

Trend zlevňování pohonných hmot u českých čerpacích stanic pomalu pokračoval i v posledním týdnu loňského roku. Cena benzinu klesla o 10 haléřů na 35,02 koruny, nafta zlevnila o 20 haléřů na 35,48 koruny za litr, vyplývá to ze středečních informací společnosti CCS.

Diskuse: 0

660
reklama

Pro české motoristy je však podle analytika společnosti Colosseum Borise Tomčiaka do budoucna značně nepříznivé zvýšení sazeb DPH o jeden procentní bod, což by mohlo vyvolat okamžitý růst cen benzinu a nafty o přibližně 29 haléřů na litr.

"Kvůli tomuto faktoru očekáváme v následujících dnech zvýšení cen pohonných hmot v tomto rozsahu. Marže distributorů jsou mírně nadprůměrné, takže zdražení nemusí být skokové, ale postupné," odhaduje Tomčiak.

Cena ropy Brent v posledních dvou týdnech minulého roku mírně zhodnotila na 111 dolarů za barel. Ve Spojených státech byla přijata opatření, která by měla zabránit tzv. pádu z fiskálního útesu. Všechny cyklické komodity zareagovaly na tyto zprávy růstem. "Významné jsou i informace o zvyšování průmyslové aktivity v Číně, která je druhým největším spotřebitelem ropy na světě. Průměrné ceny ropných produktů v Rotterdamu se o Vánocích nepatrně zvedly. Česká koruna mírně zhodnotila," zakončil analytik.

Loading...
Témata: pohonné hmoty

Diskuze: Spadly ceny pohonných hmot! Kolik můžete ušetřit?

Přidejte svůj názor

Počet komentářů: 0, Buďte první Vložte komentář

Související:

reklama
Fokus
Aktuálně
Doporučujeme
Zobrazit: mobil | klasicky