Českým maloobchodníkům se vcelku daří. Co jim pomáhá najvíce?

Proti stejnému období minulého roku vzrostly v říjnu maloobchodní tržby v ČR o 2,2 procenta. Za tímto vývojem však stojí zejména o tři dny vyšší počet pracovních dní, po očištění o sezonní vlivy maloobchod o tři procenta klesl, uvedl ve středu Český statistický úřad (ČSÚ).

660
reklama

"Po očištění o sezonní vlivy se tržby v maloobchodě včetně prodeje a oprav motorových vozidel v říjnu reálně meziměsíčně snížily o 1,5 procenta. Zvýšení tržeb zaznamenal prodej jak v motoristickém segmentu, tak v maloobchodě," doplnila ředitelka Odboru statistiky služeb z ČSÚ Marie Boušková.

Meziročně rostl nejrychleji prodej přes internet či prostřednictvím zásilkové služby (o 19,5 procenta). V nepotravinářském sortimentu se tržby zvýšily ve všech hlavních skupinách s výjimkou potřeb pro domácnost.

Tržby za počítačová a komunikační zařízení vzrostly o 12,1 procenta, za výrobky pro kulturu, sport a rekreaci o 8,1 procenta, za oděvy a obuv o 6,6 procenta a za farmaceutické, zdravotnické a kosmetické zboží o 6,5 procenta.

Proti tomu i nadále pokračoval nižší prodej potravin v nespecializovaných i specializovaných prodejnách potravin (o 1,9, resp. o 0,1 procenta).

Český statistický úřad zabezpečuje získávání a zpracování údajů pro statistické účely a poskytuje statistické informace státním orgánům, orgánům územní samosprávy, veřejnosti a do zahraničí. Stanovuje rovněž metodiku statistických zjišťování a jejich zpracování.

Témata: tržby | maloobchod
Loading...

Související:

reklama
Fokus
Aktuálně
Doporučujeme
Zobrazit: mobil | klasicky