Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

O hypotéce rozhodnou v polovině domácností ženy

O hypotéce rozhodnou v polovině domácností ženy

Foto: Pixmac

Už dávno neplatí, že se muž lépe vyzná ve světě financí a má rozhodující slovo při výběru hypotéky, v téměř polovině případů má totiž v současnosti o nabídce finančních produktů detailnější znalosti žena a ta je také v 50 procentech domácností tím, kdo vybírá hypotéku. Vyplývá to z průzkumu ČSOB.

"Ženy jsou podle průzkumu při zjišťování podrobností pečlivější, nespokojí se s informacemi z internetu, ale pročítají nabídky bank, radí se s finančními poradci a porovnávají získané informace. Tento proces jim nejčastěji zabere od jednoho do tří měsíců," okomentovala výsledky průzkumu Ivana Bohatcová, výkonná manažerka segmentu Bydlení a úvěry ČSOB.Jak z průzkumu dále vyplynulo, pro téměř 70 procent Čechů se úvěr na bydlení stává běžnou součástí života. "Nejčastějším důvodem pro zažádání o hypotéku je touha osamostatnit se a potřeba rychlého bydlení. Pro pětinu dotazovaných představuje tato forma financování jedinou možnost, jak si v relativně krátké době obstarat vlastní bydlení. Zajímavé je, že pro téměř jednu desetinu lidí, kteří hypotéku teprve plánují, je prvotním impulsem výhodná úroková sazba," doplnila Bohatcová.

Témata:  hypotéky

Související

Aktuálně se děje

20. listopadu 2024 11:28

20. listopadu 2024 11:08

18. listopadu 2024 10:44

Předpověď počasí na noc a úterý 19. listopadu

Přes naše území přejde od západu frontální systém, v noci teplá fronta a večer postupně fronta studená, informuje ČHMÚ.

Zdroj: Marie Dvořáková

Další zprávy

EUR

Špatná zpráva pro euro. Rostoucí ekonomické rozdíly mezi zeměmi ohrožují budoucnost eurozóny

Ekonomické rozdíly mezi zeměmi eurozóny se od jejího vzniku trendově stále zvětšují, a zvláště výrazně potom od roku 2019. Jednotná měna je přitom pro příslušnou měnovou unii přínosná jen tehdy, pokud jsou uvedené rozdíly dostatečně malé a ideálně pokud se jednotlivé země takové unie makroekonomicky sbližují. To právě ovšem není případ eurozóny, jak ve své nové studii dokumentují ekonomové Moritz Pfeifer a Gunther Schnabl z Institutu hospodářské politiky Lipské univerzity.