Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Češi si zoufají: Nemáme peníze na živobytí!

Češi si zoufají: Nemáme peníze na živobytí!

Foto: Pixmac

Celkem 46 procent Čechů se domnívá, že ekonomická situace v České republice je špatná. Vyplývá to z únorového šetření Centra výzkumu veřejného mínění (CVVM), jehož výsledky centrum zveřejnilo ve středu.

Z výsledků průzkumu vyplynulo, že 66 procent českých občanů hodnotí ekonomickou situaci v zemi negativně jako špatnou nebo velmi špatnou. Naopak příznivé hodnocení současné ekonomické situace vyslovilo sedm procent respondentů, přičemž šest procent dotázaných považuje současnou ekonomickou situaci za dobrou a jedno procento za velmi dobrou. Dalších 26 procent lidí si myslí, že aktuální ekonomická situace ČR není ani dobrá ani špatná. Zbývající jedno procento nedokázalo přímo odpovědět a zvolilo možnost nevím.

Optimističtější hodnocení současné ekonomické situace se projevilo především u mladých lidí a absolventů vysokých škol, z politického hlediska u voličů TOP 09 a ODS. Naopak pesimističtější pohled na věc zastávají důchodci a respondenti hlásící se k levici.

Témata:  ekonomika lidé

Související

Aktuálně se děje

13. ledna 2026 18:19

5. ledna 2026 9:50

Předpověď počasí na noc a úterý 6. ledna. Teploty mohou klesnout až k −14 °C

Úterní počasí nabídne výrazně zimní ráz. Noc bude jasná až polojasná a mrazivá, teploty mohou klesnout až k −14 °C. Přes den zůstane pod nulou, ráno s menší oblačností, během dne však mraků přibude, informuje ČHMÚ.

Zdroj: Marie Dvořáková

Další zprávy

Ilustrační fotografie

Digitalizace hlášení pracovních úrazů: od ledna 2026 jen online

Od začátku roku 2026 se hlášení pracovních úrazů přesouvá výhradně do online prostředí. Zaměstnavatelé nyní všechny pracovní úrazy a záznamy o nich ohlašují prostřednictvím portálu Státního úřadu inspekce práce a papírové formuláře se již nepoužívají. Nové pravidlo vyplývá z nařízení vlády, které je platné od 1. ledna 2026.