Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

ČSSD prolomila tabu: Je pro poplatek 60 korun za den v nemocnici

Sociální demokracie chce upravit poplatek za pobyt v nemocnici - pacienti by podle ní měl platit 60 korun denně s časovým omezením maximálně 30 dnů. Novinářům to v sobotu řekl předseda strany Bohuslav Sobotka, strana přitom až dosud vystupovala proti platbám ve zdravotnictví.

"Na jednání vedení strany jsme po dlouhých debatách dospěli k závěru, že budeme trvat na zrušení všech poplatků ve zdravotnictví, s jedinou výjimkou, kterou je poplatek ve zdravotnictví. Tady ovšem trváme na jeho úpravě. Zejména pokud jde o zavedení určitého sociálního parametru, což je právě omezení placení časem," řekl Sobotka.V současnosti se v nemocnicích platí 100 korun denně a neexistuje žádné časové omezení pro platby. Pacient tak nemá stanovený žádný limit na to, kolik musí zaplatit.

Témata:  zdravotnictví ČSSD

Související

Aktuálně se děje

17. dubna 2026 16:48

31. března 2026 9:46

24. března 2026 12:46

Energie opět zdražují: Jak se bránit růstu cen a ušetřit tisíce

Ceny elektřiny a plynu na burzách se do účtů domácností promítají s určitým zpožděním, jejich dopad ale může být výrazný. Aktuální vývoj ukazuje, že při rychlých změnách na trhu mohou rozhodovat i jednotlivé dny – zejména když ceny ovlivňují geopolitické události, jako je napětí na Blízkém východě. Včasná reakce může domácnostem ušetřit tisíce až desítky tisíc korun ročně. Důležité je ale vědět, jaký typ smlouvy máte sjednaný a kdy ji lze změnit nebo upravit její podmínky.

Zdroj: Marie Dvořáková

Další zprávy

Nabíjení elektromobilů v Česku, Lovosice

Komentář

Konec dieselové éry: Češi prchají k elektromobilům, stará auta ale zůstávají

Válka na Blízkém východě netlačí nahoru jen ceny pohonných hmot, ale přepisuje i to, v čem budou Češi v následujících letech jezdit do práce. Podle dat skupiny AURES Holdings, největšího středoevropského prodejce ojetých vozů pod značkami AAA AUTO a Mototechna, se jen za první čtvrtletí letošního roku prodeje ojetých aut meziročně propadly zhruba o 30 procent. Nejde přitom o to, že by Češi přestali jezdit, ale o rychlou změnu jejich preferencí pod tlakem cen na čerpacích stanicích.