Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Korupce rozkládá ČR a důvěru lidí v demokracii!

Korupce rozkládá ČR a důvěru lidí v demokracii!

Foto: Mariusz Stankowski, MoneyMAG.cz

Situaci na státním zastupitelství a informace o tom, že řada závažných kauz je zametena pod koberec, považuji za neudržitelnou.

Je evidentní, že zájmy vlivných finančních skupin jsou nadřazeny zájmu občanů! Silné finanční skupiny a lobbisté ovlivňují členy Parlamentu České republiky, a tím i podobu zákonů a zadávání veřejných zakázek.

Neochota vyšetřit citlivé a závažné kauzy podrývá samotnou podstatu demokracie v naší zemi.

Na Slovensku vyšly do ulic desetitisíce lidí po zveřejnění spisu Gorila – o tom, jak skupina Penta podplácela poslance a ministry.

Možná se budeme divit, kolik Goril vyleze na povrch v České republice.

Vláda korupci účinně nepotírá, naopak polovina ministrů již „protikorupční“ vládu musela opustit právě kvůli korupci. Jedinou výjimkou je zřejmě ministr Jiří Pospíšil, proto má podporu veřejnosti.

A to by si měl uvědomit i premiér Petr Nečas.

Témata:  korupce

Související

Aktuálně se děje

24. září 2025 11:01

22. září 2025 11:03

15. září 2025 11:26

Podvodné e-shopy se maskují za známé značky. Odborníci radí, jak je rozpoznat

Podvodným e-shopům asi nikdy nebude konec. Zcela jistě jste se i vy s nějakým setkali. V lepším případě to skončilo rychlým odhalením, v tom horším poučením za bolestivou cenu. Mimo klasické praktiky, kdy e-shopy lákají pouze na výprodeje, se bohužel stále častěji objevují napodobeniny reálných prodejců, na jejichž jménu a případně i grafické podobě stránek podvodníci parazitují.

Zdroj: Marie Dvořáková

Další zprávy