Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

British Steel je v likvidaci. 25 tisíc pracovních míst je ohroženo

Ilustrační fotografie
Ilustrační fotografie
Foto: Pixabay

Druhý největší britský výrobce oceli British Steel byl dnes nucen vstoupit do likvidace. Podle konkurzního správce však bude firma prozatím pokračovat v provozu. Informuje o tom agentura Reuters. Kvůli finančním problémům podniku je v ohrožení kolem 25.000 pracovních míst.

"Firma v likvidaci pokračuje v činnosti a v dodávkách zákazníkům, zatímco já zvažuji možnosti. Zaměstnanci dostávají mzdy a nadále budou v pracovním poměru," uvedl konkurzní správce.

Podnik se podle agentury AP dostal do likvidace poté, co se mu nepodařilo získat další vládní pomoc. Vláda uvedla, že již pro firmu učinila vše, co bylo v jejích silách, včetně poskytnutí překlenovacího úvěru 120 milionů liber (3,5 miliardy Kč). Další podpora by podle vlády byla v rozporu se zákonem.

Majitelem společnosti British Steel je investiční firma Greybull Capital. British Steel zaměstnává kolem 5000 lidí, na firmě navíc závisí dalších 20.000 pracovních míst v dodavatelském řetězci. Společnost Greybull Capital koupila ztrátový podnik v roce 2016 za jednu libru od indické ocelárny Tata Steel.

Témata:  British Steel ocelárny

Aktuálně se děje

26. dubna 2024 10:42

Studená sprcha, americká ekonomika za první čtvrtletí letošního roku vzrostla jen o 1,6 %

KOMENTÁŘ Tomáše Volfa: Nižší tempo ekonomického růstu v překladu znamená, že Fed může začít snižovat sazby dříve, než se dosud čekalo. Možnost nižších sazeb v dřívějším termínu bude znamenat ztráty pro americkou měnu, která po zveřejnění osciluje kolem 23,50 USDCZK, a 1,0705 EURUSD.

Zdroj: Marie Dvořáková

Další zprávy

Ilustrační fotografie

Komentář

České domácnosti loni platily za elektřinu nejvíce v EU, přestože Česko vyvezlo takřka nejvíce elektřiny v celé EU

KOMENTÁŘ Lukáše Kovandy: Česko je ryze z ekonomického hlediska určitou anomálií. Vykazuje sice poměrně výrazný nadbytek vyprodukované elektřiny, avšak přesto jeho domácnosti čelí jejím vysokým cenám. Dokonce nejvyšším v celé EU ve vyjádření dle standardu kupní síly, které umožňuje mezinárodní porovnatelnost. A to přitom tedy Česko loni v čistém vyjádření vyváželo čtvrtý největší objem elektřiny v EU.