Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

British Steel je v likvidaci. 25 tisíc pracovních míst je ohroženo

Ilustrační fotografie
Ilustrační fotografie
Foto: Pixabay

Druhý největší britský výrobce oceli British Steel byl dnes nucen vstoupit do likvidace. Podle konkurzního správce však bude firma prozatím pokračovat v provozu. Informuje o tom agentura Reuters. Kvůli finančním problémům podniku je v ohrožení kolem 25.000 pracovních míst.

"Firma v likvidaci pokračuje v činnosti a v dodávkách zákazníkům, zatímco já zvažuji možnosti. Zaměstnanci dostávají mzdy a nadále budou v pracovním poměru," uvedl konkurzní správce.

Podnik se podle agentury AP dostal do likvidace poté, co se mu nepodařilo získat další vládní pomoc. Vláda uvedla, že již pro firmu učinila vše, co bylo v jejích silách, včetně poskytnutí překlenovacího úvěru 120 milionů liber (3,5 miliardy Kč). Další podpora by podle vlády byla v rozporu se zákonem.

Majitelem společnosti British Steel je investiční firma Greybull Capital. British Steel zaměstnává kolem 5000 lidí, na firmě navíc závisí dalších 20.000 pracovních míst v dodavatelském řetězci. Společnost Greybull Capital koupila ztrátový podnik v roce 2016 za jednu libru od indické ocelárny Tata Steel.

Témata:  British Steel ocelárny

Související

Aktuálně se děje

20. května 2025 12:26

14. května 2025 11:21

14. května 2025 11:12

Zaměstnanci získají více volna. Přehled klíčových změn od června

Od června vstoupí v platnost dlouho očekávané nařízení vlády, které přinese významné změny v oblasti nároku na pracovní volno. Zaměstnanci získají až týden volna při úmrtí blízkého člena rodiny a dojde také k rozšíření svatebního volna včetně uznání partnerství.  

Zdroj: Marie Dvořáková

Další zprávy

Ilustrační fotografie

Komentář

Senioři táhnou ekonomiku, zatímco mladí zůstávají ve školách

Český trh práce se tiše, ale zásadně přepisuje. Zatímco ještě v 90. letech bylo běžné, že lidé končili kariéru krátce po šedesátce a dvacetiletí už měli první zaměstnání, dnes se tyto role obracejí. Mladí zůstávají déle ve vzdělávacím systému, pracovní zkušenosti odkládají. Naopak senioři v důchodovém věku často zůstávají ekonomicky aktivní – ať už z přesvědčení, nebo z nutnosti.