ČEZ v ČR uzavřel 250 000 smluv na dodávky plynu

Od poloviny roku 2010, kdy ČEZ nabízí plyn domácnostem a malým firmám, uzavřel v Česku už více než 250 000 smluv na jeho dodávky, na Slovensku to bylo dalších 80 000. V pátek to sdělila mluvčí skupiny ČEZ Eva Nováková.

Podle údajů Operátora trhu (OTE), jak skupina sdělila, změnilo v ČR za celý rok 2011 svého dodavatele plynu více než 360 000 odběratelů. V celkovém počtu získaných zákazníků vede ČEZ Prodej, který se tak stal, jak Nováková uvedla, největším alternativním dodavatelem plynu.

"Velmi nás těší, že nás zákazníci stále více vnímají i jako obchodníka s plynem a volí naše produkty. Ačkoliv je trh liberalizovaný už od roku 2007 je i dnes pro mnoho zákazníků překvapením, že si mohou zvolit dodavatele plynu a snížit si náklady na provoz domácnosti," sdělil Alan Svoboda, ředitel divize obchod Skupiny ČEZ.

Skupina ČEZ nejvýznamnějším dodavatelem i v regionu střední a východní Evropy, kde dodává elektřinu a plyn celkem 9,3 milionům zákazníků. Její obchodní postavení se upevňuje i na slovenském trhu, kde ČEZ vystupuje v pozici alternativního dodavatele. Za rok se zde Skupina ČEZ stala nejúspěšnějším alternativním dodavatelem jak elektřiny, tak i plynu.

"Domácnostem a malým firmám nabízíme na Slovensku plyn a elektřinu teprve rok, přesto jsme uzavřeli už téměř 80 000 smluv. Těžíme především z důvěry pramenící z našeho postavení v Česku. Povědomí o tom, že lze změnit dodavatele, je však na slovenském trhu ještě nižší, než v České republice, a proto jsme vsadili kromě našich tradičních prodejních kanálů i na přímý prodej. Několikaměsíční zkušenosti nám ukazují, že při důkladném výběru obchodního partnera a při intenzivní kontrole neprovází přímý prodej takové problémy, s jakými se běžně setkávají naši zákazníci díky některým konkurentům v Česku," popsala situaci na Slovensku Zuzana Řezníčková, výkonná ředitelka ČEZ Prodej pro segment Retail.

Změnit dodavatele plynu v Česku může každý již od roku 2007. Boom přechodu k novým dodavatelům však nastal až v loňském roce, kdy podle údajů OTE přešlo k jinému dodavateli plynu v průměru 30 000 zákazníků měsíčně.

Témata: čez | zemní plyn

Související:

reklama
Fokus
Aktuálně
Doporučujeme
Zobrazit: mobil | klasicky