Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Německo prodalo v aukci desetileté dluhopisy za 4,1 miliardy eur

Německo prodalo v aukci desetileté dluhopisy za 4,1 miliardy eur

Foto: Mariusz Stankowski, MoneyMAG.cz

Německo prodalo ve středeční aukci desetileté státní dluhopisy za celkem 4,1 miliardy eur. Informovala o tom agentura Reuters.

Poptávka investorů převýšila nabídku 1,4násobně, i tak ale zůstala pod průměrným 1,5násobkem z loňských aukcí. Průměrný výnos těchto dluhopisů klesl na 1,82 procenta z 1,93 procenta v lednové aukci.

Středeční aukce podle analytiků opět ukázala, že německé dluhopisy neztrácejí atraktivnost ani poté, co se v lednu situace na dluhopisových trzích u rizikovějších zemí eurozóny zlepšila.

Témata:  Německo dluhopisy

Související

Aktuálně se děje

28. listopadu 2025 13:23

24. listopadu 2025 17:55

12. listopadu 2025 12:17

Tváří v tvář smrti, ale s nízkým platem. Pietní profese dál zaostávají za průměrem

Listopad bývá obdobím, kdy lidé častěji zavítají na hřbitovy a připomínají si své blízké. S tím se dostávají do popředí i profese spojené s pietními službami – květinářky, pracovníci pohřebních služeb či kameníci. Podle údajů portálu Platy.cz se jejich výdělky výrazně liší. Kameníci si měsíčně přijdou přibližně o 60 % více než květinářky, přesto se ani oni nedostanou nad celostátní průměr. Zatímco příjmy květinářek a pracovníků pohřebních služeb zůstávají znatelně pod ním, mzdy kameníků se k průměrné úrovni alespoň přibližují.

Zdroj: Marie Dvořáková

Další zprávy