tropy

Ilustrační fotografie

Sucho a horko ovlivňuje zdraví lidí. Domácí rozpočet připraví o tisíce

Magazín

Počasí negativně ovlivňuje nejen přírodu, ale také lidský organizmus. Podle průzkumu Providentu pocítila důsledky loňského sucha a horka na svém zdraví třetina Čechů. Zvýšenou prašnost, která škodí např. astmatikům, potvrzuje až 73 % dotázaných. Sucho potrápilo také rodinný rozpočet. Čtvrtina lidí hlásí škody v rozmezí 1 000 – 5 000 korun, další desetina dokonce více.

Ilustrační fotografie

Aktuality

Počasí: Tropy se vrací. Jaký bude příští týden?

V první polovině příštího týdne bude kolem tlakové níže nad Britskými ostrovy proudit do střední Evropy teplý vzduch od jihozápadu. Ve středu a ve čtvrtek bude přes střední Evropu zvolna přecházet k východu zvlněná studená fronta. Za ní se k nám postupně rozšíří od jihozápadu nevýrazný výběžek vyššího tlaku vzduchu, informuje ČHMÚ.

Ilustrační fotografie

Ve vedrech trpí i datacentra

Magazín

Aktuální teploty v současnosti dosahují místy až 36 °C, což však kromě radosti pro dovolenkáře přináší i starost pro některé firmy. Mezi ně patří také společnosti provozující datacentra, která musí uchovávat aktivní servery ve striktně nízkých teplotách Ideální teplota je 20-21°C.

Aktuálně se děje

18. května 2026 16:55

13. května 2026 17:00

29. dubna 2026 10:50

28. dubna 2026 16:34

Standard & Poor’s varuje: ČEZ může mít nejhorší rating za téměř 20 let

Agentura Standard & Poor’s dnes varuje, že společnosti ČEZ zhorší rating na nejhorší úroveň za posledních minimálně takřka 20 let; zhoršuje svůj ratingový výhled při zatímním zachování hodnocení A-. Agentura hodnotí plán na vyčlenění nevýrobní části ČEZ a prodeje její části jako negativní z hlediska věřitelů, neboť krok může zhoršit obchodní a potenciálně také finanční profil podniku. Nevýrobní část je dlouhodobě stabilnější než část výrobní, která by tak při vyčlenění přišla o stabilizující kotvu. 

Zdroj: Lukáš Kovanda

Další zprávy

Ilustrační fotografie

Komentář

Evropa zaostává. Bez amerického deštníku by byla zadluženější než USA

V uplynulém týdnu se na českých sítích strhla mela. Jakub Landovský, jehož zmocnění pro plnění závazků vůči NATO dnes schvaluje vláda, nejprve glosoval slova finského prezidenta Alexandra Stubba. Ten v projevu na Hradě vyzval přítomné v obecenstvu, ať si připomenou, jak pozitivně EU změnila jejich život za posledních třicet let. „V roce 1996 měla EU patnáct členů a 28 % světového HDP. Dnes má 27 členů, a 15 % globálního HDP,“ rýpl si nato novopečený zmocněnec vyzdvižením čísel, která příliš nepečetí vzkaz, jejž chtěl Stubb z Hradu vyslat.