kauza: MUS

Kalouskovi jdou po krku. Schwarzenberg hází vinu na Zemana

Kalouskovi jdou po krku. Schwarzenberg hází vinu na Zemana

Aktuality

Poté, co švýcarský soud vynesl rozsudek nad manažery Mostecké uhelné společnosti, rozjela se v Česku opět debata, proč Česko nestálo na straně žalobců. Mezi kritiky patří i Strana zelených. Karel Schwarzenberg to ale hájí. Za vše může Zeman.

Miliardář Koláček půjde do basy na 52 měsíců

Miliardář Koláček půjde do basy na 52 měsíců

Aktuality

Uhlobaron a jeden z nejbohatších lidí v České republice Antonín Koláček (54) půjde do vězení na 52 měsíců. Rozhodl tak dnes švýcarský soud v Bellinzoně. Do basy půjdou i další manažeři obvinění z podvodů při prodeji Mostecké uhelné.

Aktuálně se děje

24. června 2026 12:15

15. června 2026 13:59

Tři čtvrtiny Čechů letos tráví dovolenou v tuzemsku, vede jižní Morava

Letní dovolená letos bude ve znamení Česka. Podle aktuálního průzkumu agentury CzechTourism plánuje strávit volné dny v tuzemsku 77 procent Čechů, což je meziročně o dvanáct procentních bodů více. Mezi nejvyhledávanější destinace patří jižní Morava, kterou si pro dovolenou vybírá každý čtvrtý z těch, kteří zůstávají v České republice.

Zdroj: Marie Dvořáková

Další zprávy

Ilustrační fotografie

Brigáda v roce 2026: Na těchto chybách můžete zbytečně přijít o peníze

S blížícími se letními prázdninami začínají tisíce studentů, seniorů, rodičů na rodičovské dovolené i dalších zájemců hledat brigády a krátkodobé pracovní příležitosti. Přivýdělek formou dohody zůstává oblíbeným způsobem, jak získat dodatečný příjem, zároveň je však důležité orientovat se v daňových a odvodových pravidlech, která se průběžně mění.