Kalouskovi jdou po krku. Schwarzenberg hází vinu na Zemana

Poté, co švýcarský soud vynesl rozsudek nad manažery Mostecké uhelné společnosti, rozjela se v Česku opět debata, proč Česko nestálo na straně žalobců. Mezi kritiky patří i Strana zelených. Karel Schwarzenberg to ale hájí. Za vše může Zeman.

660
reklama

V kauze Mostecké uhelné společnosti byly ve Švýcarsku vyneseny nepodmíněné tresty vězení kvůli korupci, tunelování i daňovým únikům. Česká republika ale na straně žalobců nebyla. Důvodem je to, že ministerstvo financí se nestihlo včas přihlásit.

Zelení to kladu za vinu exministru financí Miroslavu Kalouskovi, který tuto funkci zastával již ve vládě Mirka Topolánka /ODS/. "České kauzy řeší až švýcarský soud. Je ostudou bývalého ministra financí Kalouska, že se Česko nepřipojilo k trestnímu stíhání, a není tak jasné, zda se dostane k odškodnému ve výši několika miliard korun," zlobí se zelení.

A co na to Schwarzenberg /TOP09/? Ten pozdní dodání dokumentů neřeší. Naopak se pustil do zelených. Tedy do strany, za kterou seděl na postu ministra zahraničních věcí v Topolánkově vládě. "Doporučuji Ondřeji Liškovi a straně Zelených, aby dříve, než vydají prohlášení, se podívali na fakta. Mosteckou uhelnou předal panu Koláčkovi a spol. tehdejší premiér Miloš Zeman," uvedl.

Související:

reklama
Fokus
Aktuálně
Doporučujeme
Zobrazit: mobil | klasicky