inzerce

facebook

Firmy zastavují svou inzerci na Facebooku. Kampaň vyzývá k účasti i evropské podniky

Aktuality

Organizátoři bojkotu reklamy na internetové sociální síti Facebook vyzývají evropské podniky, aby se zapojily do jejich kampaně. Informovala o tom dnes agentura Reuters. K bojkotu reklamy na facebooku ve Spojených státech v červnu vyzvaly tamní skupiny bojující za lidská práva, a to - jak tvrdí - kvůli slabému postupu provozovatele sítě proti nenávistným projevům a falešným zprávám.

Zvířata

dTest: Pozor na falešné inzeráty na domácí mazlíčky

Aktuality

Hodláte si pořídit domácího mazlíčka? Pak jistě procházíte i inzeráty na internetu. Při prohlížení přehršle fotografií roztomilých štěňátek a koťátek může být obtížné zachovat chladnou hlavu. Nenechte ale odvést svou pozornost od toho důležitého, a tím je text samotného inzerátu. Je-li plný překlepů a nesrozumitelných vět, může se jednat o podvodnou nabídku, na kterou není radno reagovat.

Inzerenti v únoru proinvestovali v internetové reklamě 348 milionů

Inzerenti v únoru proinvestovali v internetové reklamě 348 milionů

Ekonomika

Inzerující společnosti proinvestovali během února v internetové display reklamě v ceníkových cenách 348 milionů korun, meziměsíčně výdaje narostly téměř o polovinu. Jak informovala ve čtvrtek společnost Mediaresearch, mezi největší zadavatele patřila firma Tchibo.

Aktuálně se děje

17. dubna 2026 16:48

31. března 2026 9:46

Daňové přiznání 2026: lhůty a časté chyby

Přelom března a dubna pro statisíce lidí v Česku znamená každoroční povinnost podat daňové přiznání k dani z příjmů. Týká se především podnikatelů a živnostníků, ale v řadě případů i zaměstnanců, kteří měli během roku další příjmy – například z pronájmu, investic nebo vedlejší činnosti. Pro rok 2026 platí opět několik různých termínů podle způsobu podání. Rozdíl mezi papírovým a elektronickým přiznáním přitom činí více než měsíc.

Zdroj: Marie Dvořáková

Další zprávy