Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Rekonstrukce jako cesta k modernímu bydlení

Ilustrační fotografie
Ilustrační fotografie
Foto: Pixabay

PR článek - Stojíte před rozhodnutím, jak se nejlépe pustit do rekonstrukce svého domu? Rekonstrukce je vždy investicí do kvalitnějšího a modernějšího bydlení, ale také zvyšuje hodnotu vaší nemovitosti. Díky tomu se jedná o jednu z nejlepších druhů investic, kterou můžete udělat. V našem článku se podíváme na to, jak k takové rekonstrukci přistoupit a nezapomeneme ani na problematiku peněz, protože sehnat finance na rekonstrukci je dnes stále náročnější a asi není potřeba to dvakrát připomínat.

Příprava na rekonstrukci a co budete potřebovat

Právě s ohledem na úsporu financí stále volí řada lidí rekonstrukci svépomocí. Neznamená to, že byste si museli vše udělat sami, protože jen málokdo je tak univerzální, aby toto zvládl, ale zkrátka si sami zajistíte jednotlivé práce na domě, sami si vše řídíte a domlouváte pracovníky, případně sháníte materiál a techniku. Zajímat vás jistě bude nabídka AKU nářadí, abyste měli připraveny vrtačky, pilky a mnoho dalšího pro vaše pracovníky. Na internetu dnes tyto nástroje pořídíte za velmi výhodné částky. Než se pustíte do samotné rekonstrukce, myslete také na:

Potřebné kroky při rekonstrukci Vypracujte si plán rekonstrukce a rozpočet

Dobře si promyslete, co vše budete chtít v rámci rekonstrukce řešit, aby vše probíhalo pokud možno plynule bez zbytečných zdržení a překvapení. Je důležité myslet také na rozpočet, abyste měli při rekonstrukci dostatek peněz nejen na materiál, ale také na platbu za práci, která je dnes vždy nejdražší.

Najděte slabá místa rekonstruovaného objektu

Aby váš plán rekonstrukce vycházel z reálných potřeb domu, je vhodné využít při analýze stavby také moderní techniku. Pomoci vám v tomto ohledu může i kvalitní termovize, kterou je vhodné provést před zateplením domu. Najdete slabá místa svého domu a také po rekonstrukci můžete zkontrolovat kvalitu zateplení.

Klíčovou roli hrají okna a dveře

Pokud jde o zmiňované zateplení, které je důležitou součástí každé dobré rekonstrukce, tak je potřeba zohlednit instalaci kvalitních oken a dveří, případně jejich doplňků. Právě tato místa jsou nejvíce háklivá na případné úniky tepla z objektu. Kvalitní okna a dveře musí splňovat:

Odpovídající míru izolace Správnou instalaci pro co nejlepší výsledky

Zvolte taková okna a dveře, která odpovídají očekávaným energetickým ztrátám vašeho objektu. To znamená, že okna a dveře by neměly tvořit významně slabší článek než zbytek stavby, ať už jde o stavbu zděnou nebo dřevostavbu. U oken je dnes například jako minimum považována instalace trojskla. Důležité je také kvalitní osazení dveří a oken. U dveří hraje roli nejen izolační vrstva a správné doléhání těsnění, ale třeba také kvalitní kování. Například kování HETTICH zajistí správné doléhání dveří po celé ploše a trvanlivost v čase. Dveře i okna by měly být také odpovídajícím způsobem usazeny, aby nedocházelo k únikům okolo.

U oken je potřeba myslet také na kvalitní parapety, které tvoří spodní hranu okna zvnějšku i zevnitř. Dnes koupíte parapety z kvalitního hliníku pro venkovní instalaci. Dovnitř se pak hodí plastové nebo laminátové.

Financování rekonstrukce

Palčivou otázkou jsou při rekonstrukci vždy finance, jak jsme již zmínili v úvodu. Obecně si můžete na rekonstrukci vzít hypotéku, ale na to je také potřeba mít odpovídající výdělek. Můžete například pomoci svému podnikání. Vyzkoušejte PPC reklamu, která vám pomůže k lepším výdělkům. Je to dnes jeden z klíčových prvků, jak správně dělat moderní byznys, abyste uměli oslovit správnou skupinu potenciálních klientů, a tím si zajistili dostatek zákazníků. Specialisté v tomto oboru vám dokáží dnes navrhnout efektivní řešení vám na míru, abyste vynakládali peníze na reklamu opravdu účelně a tam, kde to má smysl.

Témata:  PR článek bydlení

Aktuálně se děje

22. dubna 2024 20:08

16. dubna 2024 12:03

16. dubna 2024 10:45

15. dubna 2024 11:26

Počasí přinese prudké ochlazení. Místy bude sněžit

V noci přejde přes naše území k východu studená fronta. Za ní k nám kolem tlakové níže nad Pobaltím bude proudit studený a vlhčí vzduch od severozápadu, informuje ČHMÚ.

Zdroj: Marie Dvořáková

Další zprávy

Ilustrační fotografie

Vyplatí se platit nájem, nebo splácet hypotéku?

Řada rodin se rozhoduje mezi bydlením v nájmu a pořízením vlastního domova na hypotéku. Obě možnosti mají své výhody i nevýhody. Z pohledu budování majetku je vždy výhodnější pořízení vlastní nemovitosti na hypotéku. Při rozhodování mezi nájemním bydlením a pořízením vlastní nemovitosti na hypotéku většina lidí srovnává výši tržního nájemného s měsíční splátkou hypotéky. Která z částek je aktuálně vyšší?