Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

V Česku je první automat na zlaté slitky

Ilustrační fotografie
Ilustrační fotografie
Foto: Pixabay

V Česku začal fungovat první automat na zlaté slitky. Au-tomat umístěný v pražském OC Smíchov prodává zlaté slitky o hmotnosti jednoho či deseti gramů nebo jedné troyské unce (přibližně 31,1 gramu). Prodej se uskutečňuje podle aktuálního kurzu.Oznámila to společnost Gold.plus, která automat provozuje.

"Nový Au-tomat je unikátní prodejní automat na zlato, který nemá ve světě obdoby. Několik obchodníků po světě se o něco podobného pokoušelo, například v Dubaji, ale nikdy nedosáhli našich technologických kvalit," uvedl ředitel Gold.plus Martin Stránský.

Gold.plus plánuje Au-tomaty dále rozšiřovat. Podobně v Česku fungují asi čtyři desítky automatů na kryptoměnu bitcoin.

V rámci nové aplikace Gold.plus si uživatelé zároveň budou moci spravovat svá zlatá aktiva v mobilu a zároveň si drahý kov nechat poslat poštou.

Zlato se podle Stránského stává i pro veřejnost atraktivním investičním nástrojem. Jeho cena setrvale roste. Jen loni se zvýšila o 25 procent a v současnosti se pohybuje okolo 1900 USD, tedy asi 39.500 Kč za troyskou unci, což je asi 160 USD pod loňským historickým maximem.

Témata:  zlato

Aktuálně se děje

24. května 2024 15:53

24. května 2024 10:49

23. května 2024 15:27

Kvalita v každé kapce: Rozhovor s úspěšným výrobcem ovocných sirupů a minerálních vod

Přečtěte si o tom, jak jedna firma vybudovala své jméno díky kvalitě a inovativním obalům. Jak se jí podařilo rozšířit nabídku a udržet vysoký standard? Jaké výzvy přináší nákup surovin v zahraničí, a jakou roli hraje euro? Rozhovor s majitelem a jednatelem společnosti Kitl Janem Vokurkou.

Zdroj: Petr Hanisch

Další zprávy