Nebankovní půjčky si dnes už sjednávají zástupci všech generací

Stačí jen několik kliknutí a vše kolem půjčky je dohodnuto – což jistě ocení nejen mladší ročníky. (PR článek)

Nebankovní půjčky si dnes už sjednávají zástupci všech generací
reklama

Jsou hodně rychlé a zachovají soukromí svých klientů. I proto jsou velmi oblíbené, dalo by se říci, že ještě s popularitou nedosahují na svůj maximální strop. Mnoho lidí oceňuje, že kvůli sjednávání tohoto produktu nemusejí vážit osobní návštěvu poboček ani večer, unavení po dnu plném práce, někam dlouho telefonovat a odpovídat na různé otázky. Naopak, dnešní doba díky internetovému připojení usnadňuje život – a tohle je jeden z těch nejlepších možných příkladů.

Pohodlné sjednání z domova, ale také bezúčelový charakter

Výhodou pak jistě je, že nemusíte nikam chodit, ale také nic dalšího vysvětlovat. Nebankovní půjčky jsou totiž obvykle bezúčelové, v žádosti tedy nenajdete žádnou kolonku, kam by bylo nutné vepsat důvod, kvůli němuž si půjčujete. Proč vlastně takový zásah do soukromí, že? Snad úplně každého potenciálního klienta by mohl odradit. Víc administrativy, víc papírování, ale také víc otázek a nepříjemností. Půjčku můžete použít na cokoliv, zcela svobodně si také vyberete konkrétní sumu. Je zapotřebí pět, osm nebo deset tisíc? Případně máte jiné požadavky? Stačí se vlastně jen ozvat, dnešní možnosti jsou totiž hodně široké a zajímavé…

Jak poznám v dnešní době férového poskytovatele?

Požadavek na transparentní jednání je vždy a všude až na prvním místě, takže podle toho je nutné přistoupit i k výběru partnera pro nebankovní půjčky, na tom jistě panuje všeobecná shoda. Podle čeho potom volit, když je nabídka na trhu s úvěry tak pestrá? Co nám hodně napoví a jaké indicie dají najevo, že je namístě spíš velká opatrnost?

  • České sídlo. Ideálně v nějakém velkém městě. Pak víte, že jednáte s renomovanou firmou.
  • Dohledatelná historie. Je společnost na českém trhu už více let? Pak funguje na výbornou.
  • Nevyžadují se poplatky předem, ještě před momentem schválení. Vypadá to zvláštně, že?
  • Transparentní přístup a krátká smlouva. Kdo chce číst obsáhlé formulace jako pro právníky?

Poskytovatelé, kteří jsou opravdu prověření, mají navíc licenci ČNB, opravňující je poskytovat úvěry. Pokud zrovna jednáte s držitelem této licence, budete mít naprostou jistotu, že je všechno v pořádku! Podmínek pro schválení žádosti je pak vlastně jen několik, půjčka ihned vyžaduje plnoleté žadatele, kteří mohou doložit pravidelný příjem a trvalé bydliště na území ČR. Půjčit si tedy mohou při splnění základních podmínek i cizinci, kteří v České republice dlouhodobě pracují.

Peníze ještě dnes, v mnoha případech opravdu rychle

Do týdne? Do zítřka? Vůbec ne, v dnešní době lze s nebankovními půjčkami vše vyřídit prakticky bez čekání. Nanejvýš hodina, někdy dokonce i desítky minut – již za takto krátkou chvilku můžete mít peníze na svém bankovním účtu. Proč potom podstupovat rozhovor se sousedy, známými nebo příbuznými, kteří by informaci o vašem malém dluhu ještě rozšířili dál? Zvláště v menších městech je něco takového opravdu nepříjemné. Kdo by stál o takovou veřejnou publicitu, sestavenou navíc z nějakých polopravd a mýtů?

Půjčte si jen částku, kterou opravdu nutně potřebujete

Nízké úroky a dobrá dostupnost, to vše zní určitě velmi lákavě. Možná až tak, že bychom měli tendenci půjčit si víc, než aktuálně využijeme. To je ale chyba! Nepůjčujte si víc, než musíte a vždy si pečlivě rozmyslete, jestli je úvěr opravdu aktuální. V některých případech možná původní rozhodnutí přehodnotíte a ušetříte si budoucí problémy, jindy si sjednáte úvěr na nižší částku, než jste dříve zamýšleli. V každém případě, obezřetnost je zcela namístě, platí okřídlené úsloví o tom, že řezat bychom měli jednou, ale měřit raději dvakrát!

Loading...

Související:

reklama
Fokus
Aktuálně
Doporučujeme
Zobrazit: mobil | klasicky