Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Na kolik nás přijdou měsíční poplatky bance?

Na kolik nás přijdou měsíční poplatky bance?

Foto: Mariusz Stankowski, MoneyMAG.cz

Klientský index za měsíc prosinec dosáhl 176 korun, to znamená, že průměrný klient české banky tento měsíc za užívání bankovních služeb zaplatil stejně jako v listopadu. Vyplývá to z aktuálního Klientského indexu zveřejněného v pátek.

"Klientský index za měsíc prosinec dosáhl úrovně 176 korun a dosáhl tak stejné nákladové úrovně jako v měsíci listopadu," upřesnil provozovatel serveru bankovnipoplatky.com Patrik Nacher a dodal, že byla zaznamenána zvýšená frekvence klientů ve využívání specifických služeb a produktů bank (například předvánoční nákupy). První místo stabilně obhájila mBank s mKontem. U tohoto účtu se průměrné měsíční náklady na vedení účtu prudce zvýšily ze sedmi korun na 14 korun. Stejný trend byl zaznamenán i u druhé pozice, kde u Fio banky s Fio Běžným účtem se náklady zvýšily na 109,40 Kč. Na třetí místo se posunula Raiffeisenbank s eKontem Premium (minimální obrat 25 tisíc korun), u které klienti tento měsíc zaplatili 122 korun. I tu tohoto účtu ale došlo ke zvýšení měsíčních průměrných nákladů na vedení účtu. U Poštovní spořitelny s Osobním účtem Zadarmo nebyl tento měsíc dostatečný počet validních dat. Z tohoto důvodu se posunula o jednu příčku i Poštovní spořitelna s jiným bankovním účtem: Osobním účtem ERA, u které klienti tento měsíc zaplatili 125,20 Kč. I u tohoto účtu ale došlo ke zvýšení měsíčních průměrných nákladů na vedení účtu. První pětici bankovních účtů s nejnižšími měsíčními poplatky uzavírá ČSOB s Aktivním kontem, u kterého klienti zaplatili v prosinci 2011 155 korun. "Z provedené analýzy získaných dat klientů vyplývá, že u nízkonákladových kont došlo k výraznému zvýšení průměrných měsíčních nákladů za vedení účtu. Toto zvýšení bylo způsobeno především mimořádnými platebními operacemi způsobenými vánočními nákupy a cestováním spojeným s koncem roku," upřesnil Nacher. Naopak u ostatních účtů došlo k mírnému poklesu nebo udržení stabilních měsíčních nákladů za vedení účtů. "To je způsobeno různými bankovními balíčky, které klienti platí. Z tohoto důvodu se zvýšená předvánoční a povánoční frekvence plateb a cestování, neprojeví tak výrazně do těchto nákladů, vysvětlil Nacher.

Témata:  banky

Aktuálně se děje

23. dubna 2024 12:35

22. dubna 2024 22:13

Hra na štěstí? Ne, správný postup při investování výrazně snižuje riziko ztráty

KOMENTÁŘ Martina Pleštila, ředitele úseku investic, Broker Trust - Úroky na spořicích účtech klesají. Ještě víc tak poroste investiční apetit Čechů, kteří hledají pro své úspory lepší výnos. Už loni přitom investice v ČR zaznamenaly mimořádný rok. Češi měli jen ve fondech kolektivního investování vloženo přes 938 miliard korun, což bylo meziročně o nevídaných 25 procent více. Jak při investování efektivně snižovat riziko ztráty? Podívejte se na šest praktických tipů.

Zdroj: MoneyMAG.cz

Další zprávy

Ilustrační fotografie

Kdo investuje v Česku do kryptoměn?

Podle výzkumu globální platformy pro sběr dat statista.com uvedlo v roce 2022 vlastnictví některé digitální měny 13 % Čechů. V roce 2021, kdy nejznámější kryptoměna bitcoin dosahovala jedněch ze svých nejvýznamnějších maxim, činil podíl kryptoměnových investorů dokonce 15 %. Data také ukazují, že majitelé kryptoměn v Česku se zajímají o technologie a mají zájem na řešení inflace nebo nedostupného bydlení.