Air Bank zvyšuje sazby na spořicím účtu. Je úrok 1,3 % nejlákavější nabídkou na trhu?

Klienti Air Bank se mohou radovat, v posledních dnech obdrželi od své banky skvělou zprávu. Úroky na spořicích účtech se navyšují, avšak i přes nárůst zhodnocení se banka řadí k průměru, konkurence mnohdy nabízí vyšší úrokové sazby. (PR článek)

Air Bank zvyšuje sazby na spořicím účtu. Je úrok 1,3 % nejlákavější nabídkou na trhu?

V Air Bank roste bonusová sazba, základní zůstává neměnná

Air Bank od poloviny května navýšila roční bonusovou sazbu z 1 % na 1,3 %. Novinka ale platí jen pro ty klienty, kteří zaplatí každý měsíc alespoň pětkrát kartou, navíc vyšší sazbou se úročí pouze zůstatek do 250 000 Kč. Vše nad limit bude nově úročeno sazbou 0,4 % místo 0,2 %.

Co se v Air Bank nemění, je úročení peněz na běžném účtu, kde částka do 100 000 Kč je zhodnocována sazbou v podobě 1 %, opět je ale nutné splnit podmínku, a to zaplatit každý měsíc alespoň pětkrát kartou.

„Bonusovým úrokem jedno procento jsme úročili vklady na spořicích, a dokonce i běžných účtech poslední tři roky, tedy i v době, kdy na trhu panovaly rekordně nízké sazby. Díky tomu, že Česká národní banka přistoupila k postupnému zvyšování svých sazeb, můžeme naši nabídku spořicích účtů pro klienty ještě více zatraktivnit a úroky na nich ještě o něco zvýšit,“ říká Filip Zavřel, vedoucí Oddělení každodenních služeb Air Bank.

I přestože zpráva Air Bank mnohé potěší, nejedná se o žádný převratný nárůst, navíc je zapotřebí pamatovat na to, že základní úrok v bance stále činí 0 %. Ten, kdo neplatí pravidelně kartou, tak získá nulové zhodnocení.

Konkurenční banky lákají až na 3% úrokové sazby

Konkurence nikdy nespí, a to platí i u spořicích účtů, které lze u některých tuzemských bank získat s úrokem 1,5 % a výš. Například ČSOB nabízí spořicí účty s ročním výnosem až 2,4 %, Hello bank 1,5 %, ING Bank 2 % a Raiffeisenbank 3 %. Ve všech případech je ale zapotřebí splnit bankou požadované podmínky.

Někdy je tak nutné sjednat běžný účet, jindy začít se spoření zároveň i investovat. Občas banky vyšší úroky limitují časově, nové klienty nalákají na extrémně vysoké výnosy, které záhy velmi brzy sníží. Občas háček tkví také v tom, že je lákavý úrok určen jen pro několik klientů, například Trinity banka nabízí spořicí účet bez podmínek s úrokem 1,58 %, avšak pouze pro prvních osm tisíc smluv.

Akční nabídky se vyplatí využít

Banky se snaží nalákat na svou stranu co nejvíce klientů, právě proto stále vymýšlí nejrůznější akční nabídky. Při výběru spořicího účtu se je ale vyplatí sledovat a některou z nich využít, ne vždy jsou totiž omezení bank na škodu.

Jestliže rádi a často platíte kartou v obchodech, pak se vám vyplatí získat vyšší sazbu za tuto aktivitu. Pokud potřebujete velkou finanční sumu uložit jen na pár měsíců, určitě využijte časově omezenou nabídku a vytěžte ze svých úspor maximum.

Související:

Fokus
Aktuálně
Doporučujeme
Zobrazit: mobil | klasicky