Profil editora - Natálie Novoměstská

Radek Novotný

Radek Novotný

redaktor

Studoval politologii na Masarykově univerzitě v Brně, kam si na tři roky odskočil ze středních Čech. V redakci působí jako elév čekající na stálé angažmá. Nejvíce ho táhne všeobecné zpravodajství, ale občas se posouvá i ke společenským tématům či technice.

Napište autorovi

Přečtěte si poučení o sbírání a ukládání informací, souvisejících s vaším dotazem.

Vladimir Putin

Těžká rána pro Putina: Ukrajina likviduje rafinerie, Rusům došly zásoby paliva

Aktuality

Kromě bojů na frontě se válka na Ukrajině rozšířila i do strategických oblastí, jako jsou rafinerie, které jsou klíčové pro zásobování Ruska palivy. Ukrajinci k těmto nelehkým akcím využívají dronů, které poškodily některé z těchto rafinerií natolik, že jejich produkce ropy byla omezena. To způsobilo růst cen a nedostatek paliva v celém Rusku.

Gazprom zažaloval ČEZ a další evropské firmy v Rusku

Gazprom zažaloval ČEZ a další evropské firmy v Rusku

Ekonomika

Soudní dokumenty v Petrohradu potvrdily, že Kremlem ovládaný energetický gigant Gazprom podal žalobu proti české energetické společnosti ČEZ, rakouské OMV Gas Marketing & Trading a slovenské energetické skupině ZSE.

Aktuálně se děje

17. července 2024 15:29

15. července 2024 10:41

Český Green Deal je tu. Fialova vláda ho chce schválit nyní v čase dovolených. Jen pohonné hmoty kvůli němu mají zdražit o 10 Kč/l

V příštím týdnu má Fialova vláda na programu projednání opravdové „bomby“, totiž české verze Green Dealu. Ne náhodou během dovolených. Veřejnost má přes léto na starosti jiné, příjemnější věci. Ostatně balíček EU s názvem „Fit for 55“, klíčová složka celounijního Green Dealu, se před třemi lety schvaloval raději také během prázdnin.

Zdroj: Lukáš Kovanda

Další zprávy