Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Žene se čerstvý vítr. Předpověď počasí na noc a pátek 6. prosince

Ilustrační fotografie
Ilustrační fotografie
Foto: Pixabay

Před studenou frontou, která bude postupovat ze západní do střední Evropy, k nám bude ve vyšších vrstvách atmosféry proudit teplý vzduch, informuje ČHMÚ.

Počasí v noci (22-07): Jasno nebo skoro jasno, místy, zejména na Českomoravské vrchovině a na Moravě zataženo nízkou oblačností. Ojediněle mlhy, i mrznoucí. Nejnižší teploty -3 až -7 °C, při nízké oblačnosti kolem -2 °C. Slabý proměnlivý nebo jihovýchodní vítr 1 až 4 m/s, na severní Moravě a ve Slezsku většinou čerstvý jihozápadní 4 až 9 m/s s nárazy kolem 15 m/s, na horách 20 až 25 m/s (až 90 km/h). Tlaková tendence: slabý až mírný pokles Rozptylové podmínky: většinou mírně nepříznivé Počasí přes den (07-24): Jasno nebo skoro jasno. Místy, postupně jen ojediněle, a to zejména na Českomoravské vrchovině a na Moravě, zataženo nízkou oblačností. Ojediněle mlhy, i mrznoucí. Večer na severozápadě a západě přibývání frontální oblačnosti. Nejvyšší teploty 2 až 6 °C, při nízké oblačnosti kolem 0 °C. Slabý, během dne mírný jižní až jihozápadní vítr 2 až 6 m/s, na severní Moravě a ve Slezsku většinou čerstvý 4 až 9 m/s s nárazy kolem 15 m/s, na horách 20 až 25 m/s (až 90 km/h). Tlaková tendence: slabý, odpoledne mírný pokles Rozptylové podmínky: zpočátku většinou mírně nepříznivé, během dne dobré

Témata:  počasí vítr

Aktuálně se děje

27. května 2024 11:26

26. května 2024 11:09

Evropské banky v Rusku vícenásobně navyšují své tamní zisky, ovšem díky Putinově válečné ekonomice

Dny Raiffeisenbank v Rusku jsou zřejmě sečteny. Vláda USA nyní „Rajfce“ hrozí, že ji odpojí od dolaru, pokud by z Ruska neodešla. Přitom na hrubém zisku celé rakouské nadnárodní skupiny Raiffeisen Bank International, působící i v Česku, se ruský trh podílí z více než 50 procent; od invaze Ruska na Ukrajinu dále narostl. Hrozba USA ale zřejmě banku přiměje prodat svůj ruský majetek, čítající v přepočtu zhruba 120 miliard korun, za symbolický jeden rubl. Už nyní pro ni celá záležitost představuje značné reputační riziko.

Zdroj: Lukáš Kovanda

Další zprávy