Zásilka 300 000 vakcín pro děti dnes dorazí do tří center, distribuce začne od čtvrtka

Zásilka 300.000 vakcín pro děti dnes dorazí do skladů v Olomouci, Stéblové na Pardubicku a Táboře, ve čtvrtek začne jejich rozvoz do ordinací pediatrů a očkovacích míst. ČTK to řekl Martin Nesrsta z firmy Avenier, která distribuci vakcín zajišťuje. Na očkování proti koronaviru už mají nárok i děti ve věku pět až 11 let, jejich registrace začala v neděli.

očkování
reklama

"Od společnosti Pfizer dnes dostaneme dětskou variantu vakcíny Comirnaty, dodá nám je na tři sklady. Tyto vakcíny budeme od čtvrtka distribuovat do ordinací pediatrů a případně do očkovacích center," uvedl Nesrsta. Do kolika ordinací dětských lékařů má být vakcína od čtvrtka distribuována, zatím neodkázal odhadnout.

Očkovací látky pro děti mají oproti varianty pro dospělé třetinovou sílu, podávají se dvě dávky. Dětí ve věku pět až 11 let je v ČR asi 800.000, dětských praktických lékařů přibližně 2000. Do očkovacích center bylo pondělí odpoledne přihlášeno k očkování proti covidu-19 více než 8500 dětí. Dalších téměř 6600 dávek očkování si podle ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha (za ANO) objednalo 120 praktických lékařů pro děti a dorost. Očkovacích center je podle informací na webu ministerstva zapojeno zatím 28, nejsou v pěti krajích.

Například v Olomouckém kraji budou mít očkování dětí na starost pediatři, vakcínu mají dostat tento týden. "Na krizovém štábu nemocnic jsme se dohodli, že naším primárním cílem je provádět očkování přes pediatry. Distribuci budeme dělat centrálně tak, aby to měli jednodušší," řekl ČTK hejtman Josef Suchánek (Piráti a STAN).

Doporučujeme

Související:

Fokus
Aktuálně
Doporučujeme
Zobrazit: mobil | klasicky