Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Zásilka 300 000 vakcín pro děti dnes dorazí do tří center, distribuce začne od čtvrtka

očkování
očkování
Foto: Pixabay

Zásilka 300.000 vakcín pro děti dnes dorazí do skladů v Olomouci, Stéblové na Pardubicku a Táboře, ve čtvrtek začne jejich rozvoz do ordinací pediatrů a očkovacích míst. ČTK to řekl Martin Nesrsta z firmy Avenier, která distribuci vakcín zajišťuje. Na očkování proti koronaviru už mají nárok i děti ve věku pět až 11 let, jejich registrace začala v neděli.

"Od společnosti Pfizer dnes dostaneme dětskou variantu vakcíny Comirnaty, dodá nám je na tři sklady. Tyto vakcíny budeme od čtvrtka distribuovat do ordinací pediatrů a případně do očkovacích center," uvedl Nesrsta. Do kolika ordinací dětských lékařů má být vakcína od čtvrtka distribuována, zatím neodkázal odhadnout.

Očkovací látky pro děti mají oproti varianty pro dospělé třetinovou sílu, podávají se dvě dávky. Dětí ve věku pět až 11 let je v ČR asi 800.000, dětských praktických lékařů přibližně 2000. Do očkovacích center bylo pondělí odpoledne přihlášeno k očkování proti covidu-19 více než 8500 dětí. Dalších téměř 6600 dávek očkování si podle ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha (za ANO) objednalo 120 praktických lékařů pro děti a dorost. Očkovacích center je podle informací na webu ministerstva zapojeno zatím 28, nejsou v pěti krajích.

Například v Olomouckém kraji budou mít očkování dětí na starost pediatři, vakcínu mají dostat tento týden. "Na krizovém štábu nemocnic jsme se dohodli, že naším primárním cílem je provádět očkování přes pediatry. Distribuci budeme dělat centrálně tak, aby to měli jednodušší," řekl ČTK hejtman Josef Suchánek (Piráti a STAN).

Témata:  očkování děti

Související

Aktuálně se děje

4. prosince 2025 10:58

28. listopadu 2025 13:23

24. listopadu 2025 17:55

12. listopadu 2025 12:17

Tváří v tvář smrti, ale s nízkým platem. Pietní profese dál zaostávají za průměrem

Listopad bývá obdobím, kdy lidé častěji zavítají na hřbitovy a připomínají si své blízké. S tím se dostávají do popředí i profese spojené s pietními službami – květinářky, pracovníci pohřebních služeb či kameníci. Podle údajů portálu Platy.cz se jejich výdělky výrazně liší. Kameníci si měsíčně přijdou přibližně o 60 % více než květinářky, přesto se ani oni nedostanou nad celostátní průměr. Zatímco příjmy květinářek a pracovníků pohřebních služeb zůstávají znatelně pod ním, mzdy kameníků se k průměrné úrovni alespoň přibližují.

Zdroj: Marie Dvořáková

Další zprávy