Začíná e-Salon. Letňanské výstaviště bude do neděle patřit elektromobilům

Druhý ročník veletrhu čisté mobility e-Salon představí poprvé v ČR elektrické novinky Škody Auto, Volkswagenu, značek Kia, Hyundai nebo Ford. Vedle elektromobilů budou k vidění elektrické letouny, skútry a další vozítka i supervýkonné dobíjecí technologie. Akce začíná na letňanském výstavišti dnes pro odborníky a v pátek pro veřejnost. Potrvá do neděle. Uvedli to organizátoři z firmy ABF.

Ilustrační fotografie
reklama

Škoda bude vystavovat svůj první elektromobil Citigo iV, dále hybridní Superb iV a také studii elektrického SUV Vision iV. VW představí v české premiéře své ID.3, které nabízí dojezd až 550 km s osmiletou zárukou na baterie. V případě elektrických modelů ID. si zákazníci budou moci sami zvolit, jaký dojezd jim bude vyhovovat.

Automobilka Kia přiveze dva elektrické modely, oba s dojezdem přesahujícím 450 km v kombinovaném cyklu a 600 km v čistě městském provozu. Poprvé v Česku bude k vidění druhá generace modelu e-Soul a vystaven bude i první elektrický crossover značky, model e-Niro. Hyundai slibuje modely Kona Hybrid, Kona Electric či modernizované modely IONIQ. K vidění bude rovněž vodíkový vůz Nexo druhé generace.


Renault se pochlubí novou generací modelu Zoe, Ford ukáže nový hybrid Mondeo. Návštěvníci uvidí také například model Tesla 3, Audi předvede nejen e-tron, ale i plug-in hybrid Audi Q5 TFSI e.

Projekt udržitelné mobility v letectví Pure Flight představí elektrické letadlo ΦNIX, které je momentálně světovou špičkou letadel na baterky v doletu a délce letu. Dále představí evoluci tohoto stroje pro příští roky, tou bude elektroletadlo s vodíkovým palivovým článkem. Na veletrhu uvidí návštěvníci i tandemové rogalo na elektrický pohon nebo jednomístnou tříkolku.

Loading...

Související:

reklama
Fokus
Aktuálně
Doporučujeme
Zobrazit: mobil | klasicky