Vojtěch ke koronaviru: Není důvod panikařit a zakazovat akce

Není důvod panikařit a zakazovat hromadné akce, je ale na místě obezřetnost, řekl dnes v souvislosti s novými výskyty koronaviru ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO). Podle premiéra Andreje Babiše (ANO) je potřeba se poradit jak postupovat. Na večer proto svolal rozšířené předsednictvo Bezpečnostní rady státu.

Diskuse: 0

koronavirus Covid-19
reklama

"Já si myslím, že není nutné v tuhle chvíli panikařit a zakazovat u nás nějaké hromadné akce. Z mého pohledu to úplně není na místě," uvedl Vojtěch při dnešní návštěvě příbramské nemocnice. "Musíme být obezřetní, musíme být na to připraveni, ale zatím třeba v Rakousku jsou to dva izolované případy. Nemám informaci o tom, že by se ta infekce nějakým způsobem šířila v řádu desítek stovek nových pacientů," dodal ministr. Zatím jediná oblast v Evropě s významnějším počtem nakažených je podle něj severní Itálie.

Babiš připomněl, že na 19:30 svolal jednání Bezpečnostní rady státu. "Musíme si říct, jaká je situace, protože teď máme dva případy v Rakousku, takže se to k nám blíží," uvedl premiér. Jednání se má zúčastnit i místopředseda Asociace krajů a hejtman Jiří Běhounek (za ČSSD) z Vysočiny, kde se má podle Babiše 5. a 6. března konat biatlon s účastí 40.000 diváků z Evropy. "Musíme se poradit, jestli například takovouhle akci povolíme, nepovolíme nebo vyhlásíme nějaká opatření, aby zkrátka se to nedostalo k nám domů," dodal premiér. O tom, zda by nějaké akce v ČR mohly být zakazovány, však zatím nechtěl spekulovat.

Loading...

Diskuze: Vojtěch ke koronaviru: Není důvod panikařit a zakazovat akce

Přidejte svůj názor

Počet komentářů: 0, Buďte první Vložte komentář

Související:

reklama
Fokus
Aktuálně
Doporučujeme
Zobrazit: mobil | klasicky