Vojtěch ke koronaviru: Není důvod panikařit a zakazovat akce

Není důvod panikařit a zakazovat hromadné akce, je ale na místě obezřetnost, řekl dnes v souvislosti s novými výskyty koronaviru ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO). Podle premiéra Andreje Babiše (ANO) je potřeba se poradit jak postupovat. Na večer proto svolal rozšířené předsednictvo Bezpečnostní rady státu.

koronavirus Covid-19

"Já si myslím, že není nutné v tuhle chvíli panikařit a zakazovat u nás nějaké hromadné akce. Z mého pohledu to úplně není na místě," uvedl Vojtěch při dnešní návštěvě příbramské nemocnice. "Musíme být obezřetní, musíme být na to připraveni, ale zatím třeba v Rakousku jsou to dva izolované případy. Nemám informaci o tom, že by se ta infekce nějakým způsobem šířila v řádu desítek stovek nových pacientů," dodal ministr. Zatím jediná oblast v Evropě s významnějším počtem nakažených je podle něj severní Itálie.

Babiš připomněl, že na 19:30 svolal jednání Bezpečnostní rady státu. "Musíme si říct, jaká je situace, protože teď máme dva případy v Rakousku, takže se to k nám blíží," uvedl premiér. Jednání se má zúčastnit i místopředseda Asociace krajů a hejtman Jiří Běhounek (za ČSSD) z Vysočiny, kde se má podle Babiše 5. a 6. března konat biatlon s účastí 40.000 diváků z Evropy. "Musíme se poradit, jestli například takovouhle akci povolíme, nepovolíme nebo vyhlásíme nějaká opatření, aby zkrátka se to nedostalo k nám domů," dodal premiér. O tom, zda by nějaké akce v ČR mohly být zakazovány, však zatím nechtěl spekulovat.

Související:

Fokus
Aktuálně
Doporučujeme
Zobrazit: mobil | klasicky