V Česku je 464 potvrzených případů koronaviru, testů přibylo

Česko má 464 potvrzených případů nákazy koronavirem. V úterý přibylo 81 nakažených. Vyléčeni zůstávají tři lidé.

Koronavirus Covid-19

Vyplývá to z dat na webu ministerstva zdravotnictví. Testů bylo dosud provedeno přes 7600. Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO) dnes na twitteru uvedl, že do testování je zapojeno 36 laboratoří a testuje se víc lidí. V úterý bylo podle dat vyšetřeno 1362 lidí, což je o 128 více než v pondělí.

V úterý k 18:00 bylo potvrzených případů nákazy 434, do půlnoci z úterý na středu jich tedy přibylo 30. Nejvíce nakažených je stále v Praze (167), následuje Středočeský a Olomoucký kraj. Nejméně případů je v Libereckém kraji, kde testy dosud prokázaly nákazu u čtyř lidí.

Místem nákazy je pro 48 procent infikovaných zahraničí, zejména Itálie. Nákazu si ale lidé "přivezli" i z Rakouska, Německa, USA, Belgie, Irska, Španělska, Británie, Egypta, Francie, Izraele, Švýcarska a Maďarska. Dalších 51 procent infikovaných se nakazilo v Česku.

Z hlediska věku je největší počet případů u lidí od 25 do 34 let (87), nejméně u dětí do 14 let a mladých do 24 let (shodně po 31 případech). Mužů se nakazilo více než žen.

Do Česka dnes z Číny dorazilo 150.000 rychlotestů na nový typ koronaviru. Podle Vojtěcha by se tak měl zvýšit počet otestovaných lidí. Rychlotesty jsou určeny pro rychlé zjištění, zda lidé s podezřením na nákazu koronavirem jsou skutečně infikováni. Výsledky mají být k dispozici za 20 až 25 minut, zatímco dosud používané testování výsledky přináší až asi po šesti hodinách. Testy se dnes rozvážejí do distribučních míst. Určeny budou mimo jiné pro obyvatele míst, která byla kvůli nákaze koronavirem uzavřena. Další budou pro testování policistů, vojáků či hasičů nebo pro velké nemocnice.

V Česku se nákaza koronavirem poprvé prokázala 1. března. Kvůli šíření koronaviru platí v republice nouzový stav, výrazné omezení volného pohybu lidí i většiny aktivit. Situaci bude vláda znovu řešit dnes i ve čtvrtek.

Související:

Fokus
Aktuálně
Doporučujeme
Zobrazit: mobil | klasicky