Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Týden bude deštivý, místy se objeví i bouřky, v úterý ojediněle i silné

Ilustrační fotografie
Ilustrační fotografie
Foto: Pixabay

Česko čeká týden přeháněk a bouřek, v úterý mohou být ojediněle i silné. Nejvyšší denní teploty se budou v prvním květnovém týdnu držet v průměru kolem 17 stupňů Celsia. Vyplývá to z týdenní předpovědi Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).

"Počasí v celém týdnu bude podobné. V noci většinou méně mraků a minimum srážek, během dne pak tvorbu kupovité oblačnosti a místy přeháňky nebo bouřky. Teploty budou odpovídat normálu," uvedli meteorologové dnes ráno na twitteru.

Dnes teploty vystoupají až k 21 stupňům, na horách bude kolem 11 stupňů. Meteorologové očekávají, že z přeháněk a bouřek lokálně naprší kolem 25 milimetrů. "Riziko výraznějšího odtoku ze svahů nebo i zatopení sklepů se zvyšuje během úterý, kdy se situace s lokálními přeháňkami a bouřkami bude znova opakovat," uvedl ČHMÚ na facebooku. Při zvýšeném nasycení půdy z předchozích srážek v neděli nebo pondělí se podle meteorologů mohou během úterý i zvýšit hladiny menších toků, situaci bude ČHMÚ dále upřesňovat.

V úterý a ve středu se nejvyšší denní teploty budou pohybovat mezi 16 a 20 stupni Celsia, ve čtvrtek a v pátek se o stupeň ochladí. Nejnižší noční teploty předpokládají meteorologové mezi devíti a pěti stupni Celsia, při zmenšené oblačnosti až tři stupně Celsia.

Témata:  počasí déšť

Související

Aktuálně se děje

20. listopadu 2024 11:28

20. listopadu 2024 11:08

18. listopadu 2024 10:19

Fiala slibuje platy jako v Německu do pěti let. Realita je vzdálená desítky let

Premiér Petr Fiala v Otázkách Václava Moravce několikrát uvedl, že pokud bude jeho vláda pokračovat i v příštím volebním období, budou mít Češi nakonec mzdy jako Němci nebo Rakušani. Tedy zhruba během pěti let. To je ovšem vysoce nereálné. Skutečností je naopak to, že jak Německo, tak zejména Rakousko během posledních pěti lety Česku mzdově dále utekly, jak vyplývá z dat OECD. Takže mzdy v Česku zaostávají nyní za mzdami v Rakousku a Německu ještě výrazněji než roku 2019. 

Zdroj: Lukáš Kovanda

Další zprávy