Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Twitter se dohodl na urovnání žaloby z roku 2016 za více než 800 milionů USD

Twitter
Twitter
Foto: Pixabay

Společnost Twitter se dohodla na urovnání hromadné žaloby akcionářů z roku 2016, podle které měla uvést investory v omyl údaji o denním a měsíčním počtu uživatelů. V rámci urovnání, které musí ještě schválit soud, zaplatí 809,5 milionu USD (17,6 miliardy Kč), oznámila firma v dnešním prohlášení.

Podle dohody urovnání řeší všechny nároky vznesené proti Twitteru a dalším žalovaným, ale nezahrnuje přiznání viny, odpovědnosti nebo pochybení. Firma i jednotliví žalovaní nadále popírají pochybení nebo jiné nevhodné jednání, uvádí se v prohlášení.

Společnost počítá s tím, že odškodné vyplatí v hotovosti ve čtvrtém čtvrtletí letošního roku.

V Twitteru nebyl k zastižení nikdo, kdo by poskytl více detailů k soudnímu sporu, napsala agentura Reuters. Server cnet.com uvedl, že urovnání se vztahuje k žalobě, podle níž Twitter a jeho vedení v listopadu 2014 uvedli akcionáře v omyl vyhlídkami na růst společnosti, když slibovali zvýšení počtu měsíčních aktivních uživatelů na 550 milionů ve střednědobém horizontu a více než jednu miliardu v dlouhodobém horizontu. Společnost však nesplnila ani jeden z těchto odhadů a zatajila, že pro tyto prognózy nemá žádný podklad. Nesplnění prognózy podle žaloby způsobilo prudký pokles ceny akcií.

Twitter přestal zveřejňovat údaje o měsíčním počtu aktivních uživatelů v dubnu 2019. Při posledním počtu jich měl 330 milionů. Nyní za hlavní údaj považuje denní počet uživatelů, který vidí reklamu.

Témata:  Twitter sociální sítě

Aktuálně se děje

21. května 2024 10:46

O starší byty je zájem. Prodej na jaře výrazně zrychlil

Zájem o starší byty v prvním čtvrtletí rostl. Ukazují to čísla realitní společnosti RE/MAX, podle které se mediánová doba od zveřejnění bytu v nabídce po její rezervaci zkrátila v březnu na 33 dnů. Ve srovnání s délkou prodeje v předchozím roce se doba zkrátila téměř na polovinu.

Zdroj: Marie Dvořáková

Další zprávy