Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Toyota svolává 3,4 milionu vozů. Závada na elektronice vás může stát život

Toyota
Toyota
Foto: Pixabay

Japonský výrobce automobilů Toyota Motor svolá po celém světě do servisů celkem 3,4 milionu osobních aut.

Důvodem je závada na elektronice, která může mít vliv na funkčnost airbagů. S odvoláním na prohlášení společnosti o tom informovala agentura Reuters.

Opatření nejvíce pocítí motoristé ve Spojených státech, kde bylo povoláno do servisů 2,9 milionu vozů.

Jedná se o vozy Corolla, Matrix a Avalon, včetně jeho hybridní verze. Auta mohou mít vadnou elektronickou řídicí jednotku, která může během dopravní nehody způsobit nespuštění či pouze částečné spuštění airbagu.

Témata:  Toyota

Související

Aktuálně se děje

7. května 2025 14:38

2. května 2025 9:42

28. dubna 2025 12:40

Češi ročně investují 60 miliard do domácích mazlíčků. Výdaje rostou i kvůli inflaci

Nejvyšší inflace za posledních přibližně třicet let, která v Česku v uplynulých letech udeřila, se promítla i do nárůstu výdajů za psi a kočky. Za psa tak dnes běžná domácnost v ČR utratí průměrně zhruba 1500 korun měsíčně, za kočku zhruba polovinu této částky. Přitom alespoň jednoho psa vlastní na dva miliony českých domácností, alespoň jednu kočku pak bezmála 1,5 milionu domácností. Výdaje za „psa v obýváku“ tak činí přibližně 40 miliard korun ročně, kočky coby domácí mazlíčci pak v souhrnu vyjdou na přibližně 20 miliard korun.

Zdroj: Lukáš Kovanda

Další zprávy