Nejhodnotnější automobilovou značkou je Toyota

Nejhodnotnější automobilovou značkou světa je japonská Toyota před Mercedesem-Benz a BMW. Na dalších místech letošního žebříčku BrandZ skončily Tesla, Ford, Honda, Nissan, Audi VW a Porsche. Vyplývá to ze studie BrandZ, kterou sestavuje výzkumná společnost Kantar. V první stovce nejhodnotnějších značek světa jsou tři automobilky, z toho Toyota je na 48. místě.

Toyota
reklama

Značka Toyota, která je v automobilovém průmyslu první poosmé, má podle studie hodnotu 28,4 miliardy dolarů (cca 670 miliard korun), Mercedes-Benz 21,3 miliardy a BMW 20,5 miliardy. Následující Tesla má hodnotu zhruba o devět miliard USD nižší.

Toyota se orientuje na pohony s nízkými emisemi. Automobilka má nejmodernější technologie v hybridních, plug-in hybridních a vodíkových pohonech. Za více než 20 let sériové výroby hybridních pohonů dodala přes 15 milionů hybridů, a je tak jejich největším světovým výrobcem. Současně začala značka zavádět program na zavedení deseti elektrických modelů do roku 2025 a paralelně vyvíjí automobily na vodíkový pohon.

Prestižní žebříček BrandZ 100 nejcennějších globálních značek vychází z různých ukazatelů, jako jsou finanční výsledky značky, průzkumy veřejného mínění, aktuální obchodní operace a budoucí plány. Důležitým faktorem je závazek k ochraně životního prostředí a vývoj technologií šetrných k životnímu prostředí.

Témata: Toyota | auta | MoneyMAG.cz

Doporučujeme

Související:

Fokus
Aktuálně
Doporučujeme
Zobrazit: mobil | klasicky